Tesla se rozloučila s posledním stojícím stromem na území Giga Berlin

Tesly továrna v Giga Berlín je oficiálně připravena začít stavět. Poslední strom, který stál na půdě budoucí továrny je pryč.


Místní Tesla nadšenec za Twitter účtem @gigafactory_4 sdílel obraz nově vyklizené země na německé půdě s tím, že Poslední strom v #gigaberlin je historie.

Výrobce elektrických vozidel připravuje 90 hektarů půdy na stavbu, která by měl začít za několik měsíců. V únoru 2020 začala společnost odstraňovat stromy nízké kvality, které byly zasazeny v areálu, aby připravila půdu na vyrovnání a vykopávky. Stromy budou nahrazeny v oblastech kolem budoucí továrny v třikrát větším měřítku.
Poslední strom zůstal stát na pozemku, protože byl pro netopýry, kteří ho obývali, jako místo hibernace. Tesly odstraňování stromů muselo být dokončeno do začátku března, protože období rozmnožování ptáků začalo ve třetím měsíci tohoto roku. Tesla dokončila tuto fázi projektu a tento jediný strom nechala stát pro netopýry.

Podle Weather.com by se mělo začít značně oteplovat. Tyto podmínky by mohly znamenat ukončení hibernace netopýrů, protože teploty se začnou pohybovat kolem 60 stupňů Fahrenheita. Netopýři jsou známí hibernací při teplotách, které jsou pod touto teplotou, ale ne o mnoho. Když však teploty začnou stoupat a jarní období přichází, netopýři ukončují hibernaci a začnou se zásobovat potravinami v letních měsících.Odstranění posledního stromu znamená, že netopýři pravděpodobně opustili pozemek, což by posádkám umožnilo odstranit strom z místa a oficiálně ukončit proces odlesňování pro první část pozemku, v níž bude umístěno výrobní zařízení.
Stavební posádky dokončily zemní vyrovnání a výkop začátkem dubna, protože Tesla plánuje zahájit výstavbu zařízení v blízké budoucnosti. Tesla požádal o povolení zahájit výstavbu co nejdříve.
Průlomový obřad byl naplánován na poslední část března a generální ředitel Tesla, Elon Musk, potvrdil jeho účast. Od nynějška bude Tesla Giga Berlin vyrábět vozidla, počínaje modelem Y, od července 2021.

14. dubna vydal Musk informace o lakovně zařízení a uvedl, že bude nejlepší na světě. Tesla plánuje také modernizaci svých dalších lakoven ve Fremontu i Šanghaji, ale Berlín bude vzorem pro další výrobní závody.

 

Váš tým 

Zdroj www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *