Tesla se pokouší udělat z Modelu Y nejtišší elektromobil

Když automobilka Tesla představila v létě roku 2017 Model 3, tak Tesla vydala první cenově dostupný elektromobil. U Modelu 3 si zákazníci Tesly stěžovali na hluk při jízdě a to zejména při vyšších rychlostech.


Majitelé Modelu 3 hledali způsob, jak efektivně snížit hluk. Jeden ze způsobů bylo těsnění, kterým se vyplnili mezery mezi kapotáži, mezery mezi okny, dále si někteří majitelé Modelu 3 nechali na svůj Model 3 dát i pěnovou výplň pneumatik pro zmenšení hluku. Generální ředitel Elon Musk se po vydání Modelu 3 začal zabývat právě hlukem ve vozech Tesla. V říjnu 2019 vydal Elon Musk prohlášení, že hluk za jízdy v Modelu 3 byl výrazně snížen.

Sandy Munro začal na YouTube vydávat videa o Modelu Y, který postupně rozebírá a ukazuje divákům, co Tesla vylepšila a co naopak ne. Právě Model Y sdílí s Model 3 až 75 % dílů, jediný rozdíl je, že Model 3 je sedan a zatímco Model Y není sedan.

Tesla u Modelu Y podle Munra zlepšila odhlučnění, mezery a další místo jsou zakryta „lofted fiberglass“. Sklolaminát neboli lofted fiberglass je výborný materiál, který se používá na odhlučnění například v karavanových vozech a je také mimo izolace hluku výborný na udržování tepla.

 

Kromě toho Tesla použila další opatření, aby zamezila hluku při jízdě. Tesla dále použila polyuretan a termoplastický polyolefin, což jsou materiály, které se používají ve zvukotěsných místnostech, termoplastický polyolefin se především používá k izolaci zvuku a tepla. Mimo těchto materiálů Tesla použila i celou řadu tmelů, těsnících gumiček a to po celém Modelu Y. Díky pružným gumičkám a těsněním mohla Tesla zvětší části odstranit vibrace, čímž snížila i celkový hluk ve voze.

Podle některých fanoušků Tesly to vypadá, že se Tesla pokouší udělat z Modelu Y nejtišší elektromobil.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *