Tesla se neustále snaží zlepšit účinnost svých vozů

Automobilka Tesla  začala poslední dobu vydávat pouze malé aktualizace, které se někomu zdají směšné. Tyto malé aktualizace mají za cíl jediné, zlepšit účinnost vozů Tesla.


Elektromobil bude mít vždy větší účinnost než benzínová či naftová auta. Účinnost mezi elektromobily je klíčová a výrobci elektromobilů se v účinnosti svých vozů předhánějí. Účinnost vozů vlastně určuje dojezd, který elektromobil může dosáhnout při dané kapacitě baterie.

Pokud jste schopni zvýšit účinnost vašeho elektromobilu, tak dosáhnete většího dojezdu, přesněji dosáhnete menší spotřeby na jeden kilometr, čímž se zvýší i dojezd.

Pokud se budeme nacházet v odvětí elektromobilů, tak automobilka Tesla je již delší dobu v čele odvětí elektromobilů. Po nejnovějších aktualizací, které přišli letošní rok dosáhly vozy Tesla velký náskok před konkurencí. Tesla zlepšuje účinnost svých vozů přibližně o 3 % za rok.

Automobilka Tesla může svoje vozy vylepšovat hned několika způsoby. Buď aktualizací softwaru, čímž optimalizuje celé auto a zlepší mu celkovou spotřebu. Dále může upravit aerodynamický vzhled vozu či do nových vozů vložit nové hnací ústrojí, které má lepší spotřebu. Vylepšení účinnosti vozů je nespočet, pro lepší účinnost vozů Tesla pomáhají i aero disky, které někteří majitelé demontují.

Tesla tento týden přišla s novou aktualizací, konkrétně 2020.28.2, která by mohla přinést zlepšení účinnosti vozů Tesla.

„Váš vůz Tesla nyní je schopný rozeznat obličeje a v případě neidentifikace obličeje je váš software ve voze vypnout klimatizaci pro danou část vozů, kde senzory neidentifikovali obličej. Tuto ventilace lze ovládat i ručně na displeji mezi řidičem a spolujezdcem.“

Vypadá to, že Tesla v nové aktualizaci používá k detekci senzor, kde je umístěný v sedadlech. Senzor rozpozná, zdaje dané sedadlo obsazené a dle toho zapne či vypne klimatizaci v dané části vozu, čímž je schopné vozidlo ušetřit energii, která poté může prodloužit dojezd.

Nejnovější aktualizace přinesla pouze malou změnu, ale je jasně vidět, že se Tesla neustále snažit zvýšit účinnost svých vozů i menšími aktualizacemi. Nová aktualizace, kromě zlepšení účinnosti vozů Tesla přinesla i vylepšení rozhraní aplikace Tesla Sirus X, dále přinesla pouze malá vylepšení na daných trzích.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *