Tesla se chystá vypustit plně autonomní flotilu vozidel

Automobilka Tesla nadále vylepšuje svého Autopilota. Již brzy se chytá vypustit svojí autonomní flotilu.


Minulý týden přidala Tesla nové funkce do systému Autopilot. Ten teď již umí ukazovat křižovatky, semafory či dopravní značky. Tyto nové funkce přibyly majitelům Tesel, kteří testují beta verzi Autopilota. Autopilot se dočkal nové aktualizace zejména proto, že se Tesla snaží již brzy vypustit svojí plně autonomní flotilu vozidel Tesla.

Nyní generální ředitel Tesly Elon Musk uvedl, že se vypuštění plně autonomní flotily uskuteční během několika týdnů, ale někde během měsíců.

„Doufám, že již brzy zastaví na semaforech, rozjedou se a budou jezdit nejenom v USA, ale po celém světě do Q3 2020. V aktuální době se snažíme vše připravit na 100 %, aby při jízdě nenastala žádná chyba.“

Tesla plánuje nejprve spustit svojí plně autonomní flotilu v USA a poté v jiných zemí. V jiných zemích musí nejdříve přizpůsobit software na dané dopravní značky, které jsou skoro v každém státě jiné. Uvidíme, kdy se toho dočkáme i my v České republice…

Nová aktualizace od Tesly nutí zatím řidiče, aby potvrdili, zda je na semaforu zelená a vozidlo může jet. Tento test od majitelů Tesel, kteří mají dostupné beta update a poskytují Tesle informace jsou pro vývoj plně autonomní flotily nezbytné. Tesla z nasbíraných dat zdokonaluje svůj systém a poté ho může vypustit i mezi ostatní majitelé Tesel.

Tesla stejný systém potvrzení jako používá u semaforů používala i u změny jízdního pruhu. Změnu pruhu již natolik zdokonalila, že umožnila řidičům, zda potvrzení chtějí při změně jízdního pruhu dostávat nebo ne.

Nakonec je dobré podotknout, že automobilka Tesla varuje, že řidič je i přes autonomní systémy zodpovědný za své vozidlo a v případě chyby autonomního systému být připraven převzít řízení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *