Tesla se chystá vyměnit čip v MCU za nový čip od AMD

Podle nových zpráv se americká automobilka Tesla chystá na přechod na nový čip Navi od společnosti AMD. Tento čip by jsme v budoucnu mohli potkat ve všech nových vozech Tesla. Tesla by tento čip implementovala do svého MCU.


Americká automobilka Tesla původně využívala čipy Tegra od společnosti Nvidia, která je proslulá svými grafickými kartami. Tento čip najdeme ve vozech Tesla v jednotce Media Control Unit, zkráceně MCU. Tesla u počítače, který řídi Autopilota využívá vlastní čip, který si sama vyvinula a neustále ho zlepšuje.

Před nedávnem se Tesla rozhodla přestat využívat čipy od společnosti Nvidia pro Autopilota. Nakonec se rozhodla přestat využívat tyto čipy i pro MCU a začít pro něj využívat čipy od společnosti Intel, která je hlavním konkurentem společnosti AMD.

Nyní  se Tesla rozhodla provést změnu čipu v MCU. Stávající čip od společnosti Intel chystá vyměnit za čip od konkurenční firmy AMD. Nelze říci, která společnost vyrábí lepší čipy. Zprávu o přechodu Tesly na nový čip od společnosti AMD  zveřejnil jeden z fanoušků vozů Tesla, ale později jí smazal, aby neporušil sdílení zdrojových dat. Tesla se chystá přejít na čip Navi 23, což je velmi výkonný čip od AMD. Jedná se o nejnovější čip který napájí své nové GPU karty a které požadují vyšší výkon a efektivitu.

 „Průlomová herní architektura AMD RDNA ™ 2 poskytuje až 2krát vyšší výkon a až o 54 procent vyšší výkon na watt ve srovnání s grafickými kartami založenými na AMD RDNA ™“

Vyšší výkon na watt je něco, na co se Tesla vždy pečlivě dívá, protože automobilka se snaží zlepšit účinnost prostřednictvím všech subsystémů ve svých vozidlech, aby zlepšila celkovou účinnost, a tedy i dojezd.

Není jasné, kdy by se Tesla rozhodla přejít na nový čip svého palubního počítače.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *