Tesla se chystá v roce 2021 změnit nízký počet servisů

Servis je klíčem k úspěchu každé automobilky. Servis by automobilka měla poskytovat ve většině zemích, aby majitele nalákala ke koupi jejich vozů. Americká automobilka měla se servisy v jedné době veliký problém, jelikož jich byl značný nedostatek. My jsme se prvního servisu společně s oficiálním zastoupením v České republice dočkali v loňském roce a to v Praze v ulici Freyova. Tesla se chystá v roce 2021 rozšířit svojí působnost i  na jiné trhy, kde nyní nemá své servisní středisko.


Americká automobilka Tesla se chystá v příštím roce otevřít každý týden nejméně jeden nový servis, což znamená 52 nových servisů na potřebných místech, kde Tesla nyní svůj servis nemá. Navíc prodej vozů Tesla v poslední době výrazně roste, ale počet vystavených servisů moc ne. Tesla zaznamenává nárůst prodaných vozů o 50%, ale nárůst nových středisek je za stejnou dobu pouze 12%.

Tesla v současné době provozuje 466 oficiálních servisních středisek po celém světě, což je mizivé číslo, pokud ho porovnáme s dodanými vozy například za třetí čtvrtletí 2020. Pokud vše vezmeme z matematického hlediska, tak na každý servis vychází 2 tisíce vozů Tesla, pokud budeme počítat, že po světě jezdí více než jeden milión vozů Tesla.

Příští rok Tesla překročí několik milníků

Příští rok by na světě mělo jezdit přes 1,5 miliónů vozů Tesla a v roce 2022 by po celém světě mohlo jezdit dokonce 2 milióny vozů Tesla. Automobilka by se nyní měla zaměřit na výstavbu servisních středisek, která jsou velmi důležitá, jelikož s příchodem Cybertruck by na výstavbu nemohla mít čas, jelikož veškeré úsilí bude věnovat právě do nového elektrického pickupu Cybertruck. Navíc již brzy na trh vstoupí i Tesla Roadster či elektrický tahač Semi, který má způsobit revoluci v nákladní dopravě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *