Tesla se chystá rozšířit svůj software

Tesla naznačila, že se chystá rozšířit nabídku softwaru, včetně předplatného balíčku Full-Self-Driving. Analytici, kteří automobilku Tesla dlouhodobě sledují, tak  říkají, že tento krok je pro Teslu opravdu důležitý a posune jí zase o kus dále.


Za poslední krok jste se mohli dozvědět, že se Tesla snaží vydělávat ze svého softwaru, který je jeden z nejlepších v automobilovém průmyslu. Tesla například zvýšila cenu balíčku Full-Self-Driving, dále začala Tesla nabízet majitelům vozů Tesla možnost „prémiového připojení“ za 10 dolarů měsíčně.

Nejdůležitější krok pro Teslu byl právě tento. Musela si vytvořit příjmy ze svého softwaru, aby ho mohla nadále zdokonalovat. Tesla dokonce oznámila, že nabídne možnost předplatného balíčku Full-Self-Driving, což do teď nebylo možné.

Elon Musk řekl během konference o Q1 2020:

„Myslím, že nabídneme Full Self-Driving jako službu předplatného, ​​ale pravděpodobně to bude na konci tohoto roku.“

Morgan Stanley zkoumá dopad balíčku Full Self-Driving Package na obchodní model automobilky Tesla v poznámce pro klienty minulý týden.

Firma napsala:

„Společnost Tesla je, podle našich nejlepších znalostí, jedinou společností, která plně zpeněží své autonomní prostředky v měřítku. To může potenciálně poskytnout velkou konkurenční výhodu jak z hlediska nabídky hodnoty pro spotřebitele, tak i z hlediska technologického rozvoje, vzhledem k velkému množství dat, které může Tesla sbírat ze svého vozového parku oproti tradičním výrobcům OEM. “

Morgan Stanley věří, že pouze 27% lidí kupuje balíček Full-Self-Driving za 7000 dolarů. Právě možnost předplatného by měla balíček rozšířit, jelikož cena předplatného bude stát přibližně 100 dolarů měsíčně.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *