Tesla se chce vrátit na trh do 4. května, stihnou to?

V e-mailu zaměstnancům, kteří dnes unikli společnosti Electrek, oznamuje Tesla škrty a platy, zatímco také říká, že plánuje obnovit výrobu do 4. května. Kvůli objednávce přístřeší na místě v oblasti zálivu musela Tesla před dvěma týdny zavřít továrnu Fremont. Obchody společnosti Tesla na mnoha trzích se také uzavřely a poptávka klesla v důsledku ekonomického poklesu vyvolaného pandemií coronavirus.


Doposud Tesla čekala na oznámení celopodnikových snížení platů a omezení, ale stejně jako mnoho jiných společností je i nyní výrobce automobilů nucen zavést několik opatření na snížení nákladů. Kopii e-mailu, kterou uvidíte níže, dnes zaslala všem zaměstnancům Valerie Capers Workman, vedoucí personálního oddělení Tesly. V e-mailu vysvětlila, že všichni placení zaměstnanci, kteří mohou pracovat z domova nebo jsou jim přiděleny „kritické role“, přijímají dočasné snížení mezd z 10 % na 30 % v závislosti na jejich úrovni v Teslově payscale. Zaměstnanci, kteří nemohou pracovat z domova nebo se nepovažují za „zásadní“, budou zařazeni do zaměstnání. Zajímavé je, že Capers Workman říká, že Tesla očekává, že 4. května obnoví normální výrobu:

I když pokračujeme v udržování pouze minimálních kritických operací, očekáváme, že 4. května obnovíme normální výrobu v našich amerických zařízeních, s výjimkou významných změn.
Místní vláda varovala, že by mohla být prodloužena, a není také jasné, jak by další příkazy k ukončení mohly ovlivnit dodavatelský řetězec Tesly.

 

Zde je celý e-mail:

Ahoj všichni,
Děkuji vám za váš trvalý závazek vůči společnosti Tesla a naší misi v této bezprecedentní době. Víme, že nejistota nebyla jednoduchá, a děláme vše, co je v našich silách, abychom vás udrželi v bezpečí a informovali a zároveň procházeli změnami po celém světě.

I když pokračujeme v udržování pouze minimálních kritických operací, očekáváme, že 4. května obnovíme normální výrobu v našich amerických zařízeních, s výjimkou významných změn. Do té doby je důležité podniknout kroky, abychom zajistili, že zůstaneme na cestě k dosažení našich dlouhodobých plánů. Od pondělí 13. dubna implementujeme níže uvedené akce v rámci širšího úsilí o řízení nákladů. Toto jsou kroky v celé společnosti, která nám umožní pokrok v těchto náročných časech.

• Plat bude dočasně snížen pro zaměstnance pobírající plat.
• U zaměstnanců v USA činí toto snížení 30 % u viceprezidentů a vyšších, 20 % u ředitelů a vyšších a 10 % u všech ostatních.
• U zaměstnanců mimo USA dojde také ke srovnatelným snížením, jejichž specifika bude sdělena týmem místního vedení v souladu s místními zákony a radami zaměstnanců.
• Očekává se, že tato snížení budou zavedena do konce druhého čtvrtletí.
• Zaměstnanci, kteří nemohou pracovat doma a nebyli přiděleni na kritickou práci na místě, budou obeznámeni.
• Za podmínek zůstáváte zaměstnancem společnosti Tesla (bez mzdy) a zachováváte si své zdravotní výhody. Nebudete hlásit, že budete pracovat, dokud neskončí hranice a budete nasměrováni k návratu vedením, což očekáváme 4. května.
• V následujících dnech vám bude zasláno e-mailové oznámení s dalšími pokyny, jak požádat o dávky v nezaměstnanosti prostřednictvím své státní agentury.
• U převážné většiny zaměstnaných zaměstnanců budou dávky v nezaměstnanosti zhruba rovnocenné běžné výplatě domů.
• Někteří zaměstnanci budou přiřazeni ke kritickým funkcím a budou se i nadále hlásit na místě. Těmto zaměstnancům bude volat jejich manažer nebo HR partner.
Pro cyklus přezkoumání zásluh:
• Pozastavení mezd a hodinové sazby budou pozastaveny.
• Majetkové dotace budou také pozastaveny.
Pokud si přejete dobrovolně volno z důvodu nepřítomnosti, jak se někteří dozvěděli na požádání, prodiskutujte to prosím se svým manažerem a HR partnerem.
Situaci nadále pečlivě sledujeme a naší nejvyšší prioritou je zajištění bezpečnosti našich zaměstnanců. Pokud jste nemocní nebo máte pozdní příchody do práce, jako obvykle, kontaktujte prosím svého manažera a zůstaňte doma. Respektujeme vaše rozhodnutí a nebudete potrestáni. Máte-li dotazy týkající se lidských zdrojů, kontaktujte svého HR partnera nebo e-mail [změněno].

Děkujeme vám všem za vše, co děláte pro zajištění úspěchu naší společnosti.

Valerie

Valerie Capers Workman | Severní Amerika HR + AU / NZ / JP / KR Registrovaná v domácím poradci

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *