Tesla sdílí Superchargery s jinými automobilkami. Potvrdil to i Musk!

Generální ředitel Elon Musk potvrdil, že ostatní výrobci automobilů nyní využívají nabíjecí síť Superchargerů pro nabíjení vlastních vozidel. Musk neřekl, kteří výrobci využívají Superchargery pro nabíjení vlastních vozidel, ani více nespecifikoval dohodu mezi Teslou a neznámým výrobcem automobilů.


Již v minulosti jsme vás informovali o tom, že Tesla uvažuje o sdílení Superchargerů i pro jiné automobilky. Tímto by Tesla pokryla náklady například na výstavbu a mohla by síť Superchargerů rozšiřovat rychleji.

Nikdy ovšem nebylo řečeno, s kterými automobilkami by Tesla měla spolupracovat. Nyní generální ředitel Elon Musk oznámil, že spolupráce s jinými automobilkami je stále ve hře a některé automobilky již na Superchargerech nabíjí svá vozidla.

Musk k dohodě mezi Teslou a jinou automobilkou nic neuvedl. Neřekl ani jakou generaci Superchargerů využívá. Zda využívá Superchargery druhé generace, které mají type 2. Třetí generace Superchargerů má nabíjecí konektor CCS, který má většina elektromobilů.  Na Superchargery již mohli nabíjet elektromobily. Stalo se tak v Evropě na počátku letošního roku. Jednalo se o chybu Superchargerů, kterou Tesla naštěstí obratem opravila.

Zajímavé je, že zprávy o tom, že ostatní výrobci automobilů využívají síť Supercharger, jsou „nenápadné“, a to jen týden poté, co společnost Aptera představila svůj superefektivní elektromobil s dojezdem až 1610 kilometrů a solární energií. Společnost však v současné době disponuje pouze prototypem svého elektrického vozidla a není jasné, zda spolupracuje s americkou automobilkou Tesla ohledně nabíjecí sítě. Automobilka Tesla je jedna z mála automobilek, která si sama vyvíjí nabíjecí stanice. V tomto případě se jedná o Superchargery. Tesla již má třetí generaci těchto Superchargerů, které zvládnou nabíjet vozy Tesla výkonem až 250 kW.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *