Tesla s Applem postaví nové uložiště

Technologický gigant Apple odhalil, že staví velký projekt skladování baterií na solární farmě v severní Kalifornii. Projekt, který v loňském roce schválila dozorčí rada okresu Monterey, bude uchovávat až 240 MWh energie a bude použit k podpoře napájení ústředí společnosti v Cupertinu


U tak ambiciózního projektu, který Apple popisuje jako jeden z největších systémů pro skladování energie v zemi, se Apple rozhodl uzavřít partnerství s automobilkou Tesla, nesporným lídrem v odvětví elektrických vozidel a v oblasti baterií.

Podle prohlášení vedoucího plánování Monterey County pro The Verge by instalace úložiště baterií Apple zahrnovala 85 Megapacků, vlajkový systém Tesly pro skladování energie, který je speciálně navržen pro použití v síti.

V tiskové zprávě Apple uvedl, že systém 240 MWh by stačil na napájení 7 000 domácností na jeden den. Projekt bude také ukládat energii získanou ze solární farmy California Flats, 130 MW. Když mluvil o nadcházejícím projektu, viceprezident společnosti Apple pro životní prostředí řekl, že velká baterie pomůže stabilizaci sítě.

Uvidíme, jak se celý projekt vyvine. My věříme, že spolupráce mezi Teslou a Applem dopadne dobře. Celý systém by mohl pomoci ke stabilizaci síti, což je v dnešní době velmi důležité. Jednoduše řečeno systém ukládá energii, když je jí v síti dostatek, ale naopak vydává energii, když jí je v síti nedostatek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *