Tesla rozšiřuje továrnu Fremont

Automobilka Tesla poslední dobou prochází velikou modernizací a rozšířením. Kromě výstavby Giga Berlín a rozšiřování Giga Šanghaj se Tesla rozhodla postavit a zprovoznit novou montážní linku ve své továrně Fremont.


Když byla Tesla nucena z důvodu pandemie COVID-19 uzavřít svojí továrnu Fremont, tak oznámila, že odstávku továrny Fremont použije k údržbě a rozšíření celé továrny.

„Odstávku továrny Fremont použijeme k plánované údržbě a k možnosti rozšířit výrobu, abychom po otevření továrny byli schopni začít s velmi vysokou výrobou. Rozšíření výroby plánujeme především pro Model Y.“

V této době schytává Tesla mnohou kritiku za svůj přístup, ale nová montážní linka pomohla Tesle zvýšit výrobu Modelu 3 na 5000vozů týdně, čímž zrychlila celkový růst automobilky.

Tesla nyní kontaktuje své zaměstnance a upozorňuje je na plánovanou odstávku továrny Fremont, aby mohla provést upgrade výrobní linky. Nová výrobní linka by měla být označena GA4.5., jelikož Tesla na tuto linku s tímto názvem nedávno žádala o povolení.

Nová linka by neměla být, tak autonomní jako jiné, které v továrně Fremont najdeme. Musk nedávno řekl, že je nutné, aby se automobilka zaměřila především na výrobu Modelu Y  a na vylepšení linky GA4.

Další vylepšení, které Tesla dle stavebních povolení v továrně Fremont se budou týkat nového velkokapacitního lisu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *