Tesla rozšiřuje svojí továrnu Fremont o druhé patro

Nové videonahrávky ukazují, že automobilka Tesla provádí významné stavební úpravy ve své továrně Fremont, kde vyrábí i baterie.


Začátkem letošního roku informoval zahraniční portál Electrek.co o tajném projektu automobilky Tesla Roadrunner. Tento tajný projekt má za cíl vytvořit levné baterie, které si Tesla v blízké budoucnosti bude sama vyrábět.

V červnu Tesla potvrdila výstavbu druhého patra továrny Fremont. Druhá patro továrny Fremont bude věnováno především bateriím jejich vývoji. Výstavbou druhého patra zároveň Tesla potvrdila existenci projektu Roadrunner, který se bude realizovat v továrně Fremont.

Automobilka Tesla se nikdy nevyjádřila k samotné výrobě baterií, ale podle dosud známých informacích chce mít Tesla výrobní linku, která bude nepřetržitě v provozu a bude jí obsluhovat 100 pracovník na čtyři směny. Minulý měsíc začala Tesla hledat partnery pro výrobní linku na výrobu baterií.

Nové dronové záběry ukazují, že Tesla nyní provádí významné stavební v továrně Fremont. V červnu Tesla požádala o povolení rozšíření továrny Fremont o druhé patro. V té době Tesla zároveň požádala o zvýšení provozní spotřeby elektrické energie v místě na téměř 92 800 MWh/rok, což je nárůst o přibližně 72 800 MWh / rok.

Uvidíme, co všechno Tesla odhalí na svém akci Tesla Battery Day, která se bude konat již 22. září letošního roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *