Tesla rozšiřuje Superchargery i do měst

Automobilka Tesla vystavěla v Berlíně nový Supercharger V3 a slibuje, že vystaví více nových Superchargerů v městských částí po celé Evropě.


Tesla se donedávna zaměřila na výstavbu Superchargerů především podél hlavních tahů či dálnic. Tyto Superchargery jsou od sebe velmi vzdálené a jsou postaveny ze strategických důvodů.

Při vydání Modelu 3 se staly vozy Tesla dostupnějšími a začali si je kupovat i lidé z měst, které bydlím třeba v bytě a nemají možnost nabíjet. Právě, kvůli těmto lidem chce Tesla začít vystavovat Superchargery i ve městech.

V roce 2017 Tesla představila celý svůj projekt, který se týká právě výstavby Superchargerů ve městech. Minulý týden Tesla otevřela první Supercharger v rámci svého nového projetu, který má za cíl umožnit nabíjení majitelům vozů Tesla ve městech bez dojíždění k většinou dalekým Superchargerům či využívání dobíjecích stanic třetích stran.

Nový Supercharger se nachází v kampusu EUREF poblíž věže Gasometer Schöneberg, kde se říkalo, že zde automobilka Tesla postaví své evropské designerské centrum.

 

Jeroen van Tilburg, manažer odpovědný za výstavbu Superchargerů Evropě uvedl:

„Nyní v rámci našeho nového projektu, který má za cíl učinit pohodlí pro majitele vozů Tesla, rozšiřujeme naší infrastrukturu Superchargerů i do měst, abychom udělali nabíjení snadnější pro ty, co nemají možnost nabíjet svůj vůz doma“.

Většina těchto Superchargerů v rámci nového projektu by měly být vystavěné do zahájení výroby Modelu Y, čímž by Tesla velmi rozšířila svojí infrastrukturu v Evropě a byla by plně připravena na příchod Modelu Y.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *