Tesla přijímá v Giga Shangai bezpečnostní opatření

Čínská media nedávno sdílela video, na kterém je vidět jaké bezpečnostní opatření zavedla Tesla v Giga Shanghai v souvislosti s COVID-19. Na základě krátkého videa se zdá, že Tesla zaujímá velmi dobrý postoj vůči COVID-19.


Giga Shanghai je v současné době opět v plném provozu poté, co vláda nařídila zastavení výroby z důvodu velkého šíření viru COVID-19. Poté, co vláda dovolila znovu obnovit výrobu, tak se Giga Shanghai postupně obnovila provoz. Dnes se zdá, že Giga Shanghai je opět v plném provozu, a dokonce začíná i s výstavbou fáze 2, kde již nainstalovala první pilíř.

I přesto, že se hlavní vlna koronaviru přes Čínu již přehnal, tak Tesla i přesto přijímá několik důležitých bezpečnostních opatřeních pro své zaměstnance. Jak je již ve videu uvedeno, tak Tesla aktivně kontroluje tělesnou teplotu všech svých zaměstnanců, jakmile přijdou do továrny. Celá Giga Shanghai je i pravidelně dezinfikována a zaměstnanci mají izolovaný oběd, aby nedošlo k nákaze.

Nejzajímavější na tom celém je, že Tesla přestala svým zaměstnancům umožňovat sdílení bytů a místo toho jim poskytla izolované ubytování. Celkově by několik těchto opatření Tesly mohlo zabezpečit bezpečný provoz Gigafactory a hlavně by mohly zabránit nákaze zaměstnanců a šíření viru do okolí.

Bezpečnostní opatření Tesly by měli přijít i do továrny Fremont, Giga New York a Giga Nevada. Elon Musk již svým zaměstnancům v továrně Fremont nařídil, aby zůstali radši doma pokud se necítí dobře. Mimo jiné je Tesla jedna z mála automobilek, která si vyzkoušela provozování ohromné továrny přímo v ohnisku viru COVID-19.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *