Tesla přidává pohled z ptačí perspektivy do balíčku FSD

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk potvrdil, že v rámci balíčku Full Self-Driving Tesla nově nabídne pohled z „ptačí perspektivy ve vektorovém prostoru“. Nové vylepšení balíčku umožní řidiči mít lepší přehled nad vozidlem například při parkování.


Kamera při parkování je již v dnešní době základem většiny vozidel. Právě zadní parkovací kameru obsahují i všechny vozy Tesla. Řidiči si jí dle průzkumu automobilky naprosto oblíbili. Tesla jim nyní vychází vstříc a vylepšuje kamerový systém ve svých vozech přidání pohledu „ptačí perspektivy“.

Ta umožňuje pohled na vozidlo ze všech stran, což se hodí například při parkování ve stísněném prostoru. Přidání tohoto pohledu nebyl pro Teslu velký problém, jelikož šlo pouze o softwarovou záležitost, nikoliv o přidání kamer na exteriér vozidla. Vozy Tesla jsou již nyní obklopeny kamerami, které využívá Autopilot či DashCam/Sentry Mode. Kolem vozů nyní nalezneme dohromady pět až šest kamer, které jsou rozmístěny kolem celého vozidla.

Je zajímavé, že Tesla již pohled z ptačí perspektivy využívá pro správné fungování Autopilota, ale nikdy neuvedla pohled z „ptačí perspektivy“ například při jízdě či při couvání.

Nyní generální ředitel Elon Musk potvrdil, že Tesla v rámci balíčku FSD přidá pohled z ;“ptačí perspektivy“:

„Vypadá to, že nová funkce bude nabízena v rámci balíčku Full Self-Driving Capability, který nedávno zaznamenal zvýšení ceny na 8 000 $.“

Generální ředitel nenabídl časovou osu pro vydání této funkce.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *