Tesla přidává nový radar „4D“

Tesla aktualizuje svůj radar. Pro výrobce radaru byla Tesla automobilovým radarem ARS410 společnosti Continental s dosahem 160 metrů (525 ft), uvádí výrobce automobilů. Nyní se dozvídáme, že Tesla se snaží aktualizovat radar novou technologií 4D senzorů od izraelského startupu Arbe Robotics.  Tesla se připravuje na přechod na novou radarovou technologii. Za prvé, softwarový hacker Tesla známý jako „zelený“, který spolehlivě nacházel náznaky nových funkcí tím, že zabil aktualizace softwaru společnosti Tesla, nás upozornil, že automobilka v nedávné aktualizaci softwaru přidala novou možnost radaru nazvanou „Phoenix“:

Phoenix je název radarového systému Arbe. Z webových stránek společnosti:

Phoenix, řešení radarové čipové sady společnosti Arbe, poskytuje služby v reálném světě tím, že identifikuje, hodnotí a reaguje na náročné scénáře od běžných po výjimečné díky zobrazování v reálném čase ve vysokém rozlišení 4D. Bez ohledu na rychlost, nadmořskou výšku, blízkost, velikost nebo okolní počasí a světelné podmínky Phoenix rozlišuje skutečné hrozby od falešných poplachů, aby zajistil bezpečnou cestu před řidiči, chodci a dalšími zranitelnými účastníky silničního provozu.

Arbe Phoenix 4D radar

Vlastní čip pro zpracování základního pásma společnosti Arbe integruje architekturu jednotky pro zpracování radaru (RPU) s vestavěnými algoritmy pro zpracování radarového signálu pro převod obrovského množství nezpracovaných dat v reálném čase při zachování nízké spotřeby energie křemíku. Čip společnosti Arbe, který čeká na udělení patentu, spravuje až 48 kanálů Rx v kombinaci s kanály 48 Tx v reálném čase a generuje 30 snímků za sekundu plného 4D obrazu s ekvivalentní propustností zpracování 3 Tb / s.

Popisují svou technologii jako umožňující produkci úplného 4D obrazu, o čem mluvil generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk s přepisem Autopilotu společnosti Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

 

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *