Tesla přidala záhadnou věc na volant YOKE! Co to je?

Nově spatřený Model S Plaid disponoval novým volantem Yoke, který měl několik změn na rozdíl od jiných volantů Yoke, které jsme na Modelu S Plaid viděli. Kromě toho měl Model S ještě několik jiných úprav, které jsme dosud na žádném jiném nezaznamenali.


Nadšenec americké automobilky Tesla sdílel na své sociální síti fotografie Modelu S Plaid na veřejnosti. Po sdílení fotografií si jiní nadšenci této americké automobilky všimnuli, že na volantu Yoke provedla automobilka změny. Na rozdíl od předchozích vozidel byly vedle rolovacích koleček „hřebeny“ a rolovací kolečka byla matná.

Vedle rolovacích tlačítek, kterými můžete například měnit hlasitost hudby či nastavovat teplotu přibyly „hřebeny“ a rolovací tlačítka jsou nyní po stranách matná. U „hřebenů“, ale nevíme jakou plní funkci. Doufejme, že se již brzy jejich funkci dozvíme, jelikož tyto „hřebeny“ Tesla nepoužila na žádném svém dosud zveřejněném volantu.

Změny, které nadšenec automobilky objevil jsou pravděpodobně výsledky zdokonalení výroby, které proběhlo v prvním čtvrtletí letošního roku a informoval o něm generální ředitel Elon Musk. Během hovoru Musk uvedl, že došlo k „značnému vývoji“, který má zajistit, aby baterie nového Modelu S a X byly bezpečné. Musk také uvedl, že Tesla vylepšuje vozidla, které již vyrobila.

K čemu „hřebeny“ na volantu slouží?

Nadšenec se domnívá, že „hřebeny“ plní stejnou funkci na volantu jako klávesy F a J na klávesnici. Tyto klávesy slouží ke správné orientaci prstů/rukou na klávesnici. Právě vedle těchto „hřebenů“ Tesla mohla umístit ovládací prvky, které se ovládají za pomoci síly stisku.

Kromě změn na volantu Tesla také změnila linky na odmrazování kamer. Jedná se o před produkční vozy, takže je možné, že produkční vozidlo bude mít ještě další změny.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *