Tesla přidala vizualizaci odpružení i na přístrojovou desku

Automobilka Tesla představila nový widget Adaptive Air Suspension, který si řidič může umístit na přístrojovou desku. Nový widget je dostupný pouze u Modelu S a X. Nový widget na přístrojové desce přibyl majitelům vozů Tesla v nové aktualizaci 2020.36, která byla vydána 29.srpna 2020.


V polovině srpna letošního roku vydala automobilka Tesla pomocí nové aktualizace vylepšení systému Adaptive Suspension. V nové aktualizaci přidala Tesla vizualizaci v reálném čase do Modelů S a X. Díky vizualizaci jsou řidiči schopni v reálném čase vidět, jak je jejich vůz odpružený.

Nyní Tesla vizualizaci Adaptive Suspension implementovala pomocí widgetu i do přístrojové desky, aby se řidič při jízdě nemusel koukat do velkého displeje a všechen přehled o voze měl před sebou Na přístrojové desce jsou dvě oblasti, kde si řidič může vybrat s několika widgetů, kromě vizualizace Adaptive Suspension může vidět i navigaci či právě přehrávající se skladby.

Tesla k přidání vizualizace na přístrojovou desku uvedla:

„Vizualizace v reálném čase ukazuje, jak systém odpružení dynamicky přizpůsobuje tlumení každého kola, aby zohledňoval měnící se podmínky na silnici. To lze nyní zobrazit na pravé nebo levé straně přístrojové desky. Chcete-li zobrazit, krátce podržte příslušné rolovací tlačítko na volantu, dokud se nezobrazí dostupné možnosti přístrojové desky. Rolováním posuvného tlačítka vyberte možnost Pozastavení. “

Pokud Vás zaráží, proč Tesla vizualizaci Adaptive Air Suspension nepřidala i do Modelu 3 a Y, tak je to proto, jelikož zatím toto odpružení nemají. Generální ředitel Elon Musk na Twitteru řekl, že tyto dva Modely toto odpružení mít nebudou i přesto, že v katalogu náhradních dílu pro tyto Modely toto odpružení je.

Umožnit majitelům vidět, co systém odpružení dělá v reálném čase, poskytne řidičům dobrý pocit z toho, co se s vozidlem děje při jízdě po těžkém terénu. Sníh a nezpevněné silnice, které jsou pro automobily náročné na navigaci, poskytnou majitelům vynikající příležitost vidět, jak otřesy reagují na poklesy a poklesy v jízdní ploše.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *