Tesla přidala tažné zařízení pro Model Y

Zákazníci se při prvních objednávkách ptali Tesly, kde je tažné zařízení a zda ho Model Y bude mít. Tesla teď přidala nové příslušenství k Modelu Y mezi, kterým je i tažné zařízení. Tažné zařízení za Model Y prodává Tesla za 1000 $.


Tesla přidala k Modelu Y nejenom tažné zařízení, ale  i střešní nosič, který stojí stejně jako u Modelu 3, 450$.

Za tažným zřízením u Modelu Y můžete táhnout náklad o maximální hmotnosti 1580 kilogramů. Za Model Y můžete táhnout až o 770 kilogramů více než u Modelu 3, který má tažné zařízení na maximální náklad o váze 910 kilogramů.

Tažné zařízení za Modelem Y by mělo zvládnout tažení malé lodi, převést náklad materiálu. Dále by tažné zařízení mělo posloužit jako držák na kola. Kola se dají přidělat i na střechu, ale ptáte by bylo auto moc vysoké, takže je lepší si kola přidělat na držák, který se upne do tažného zařízení.

Nové tažné zařízení pro  Model Y zatím nenajdete v online příručce od Tesly, ale snad ho tam Tesla brzy online příručku pro Model Y upraví a přidá tam i tažné zařízení. Zatím tam je napsáno, že Model Y není vybaven tažným zařízením.

V momentální době zatím nelze říci, zda nové tažné zařízení bude Tesla dodávat pouze k nově objednaným Modelům nebo zda půjde dodatečně namontovat i k těm Modelů, které jsou již u svého majitele. Zatím si lze tažné zařízení přidat k objednávkám, které Tesla ještě nezadala do výroby a nepotvrdila je či k nové vytvořeným objednávkám na Model Y.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *