Tesla přidala novou funkci, která hlídá pozornost řidiče

Americká automobilka Tesla v červnu letošního roku pomocí aktualizace softwaru 2020.24.5 aktivovala kameru směřující na posádku. Aktualizaci obdržel Model 3 a Model Y. Automobilka k aktualizaci řekla, že do budoucna tato kamera pomůže k lepší bezpečnosti vozů Tesla a celkovým vylepšením vozů Tesla do budoucnu. Nový vývoj však odhalil notoricky známý hacker, který ukázal kódování pro kabinovou kameru a jaké rysy obličeje bude tato funkce hledat, aby se zvýšila bezpečnost.


Hacker Tesla Green, který je v souvislosti s automobilkou Tesla známý mezi fanoušky této automobilky po celém světě nyní odhalil konkrétní věci, které kabinová kamera umí po aktualizaci softwaru. V softwaru hacker našel přesný popis řady obličejových rysů a poloh hlavy a zdá se, že Tesla hledá způsob, jak řidiče lépe informovat a zvýšit bezpečnost svých vozů.

Mezi zjištěnými výrazy obličeje jsou BLINDED, DARK, EYES_CLOSED, EYES_DOWN, EYES_NOMINAL, EYES_UP, HEAD_DOWN, HEAD_TRUNC, LOOKING_LEFT, LOOKING_RIGHT, PHONE_USE, SUNGLASSES_EYES_LIKELY_NOMINAL__IKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL__LIKELY_NOMINAL.

Z nově odhaleného kódování je vidět, že kabinová kamera bude nyní využívána ke zvýšení bezpečnosti a povědomí řidiče. Jedním z největších náznaků toho je kód PHONE_USE, který dle dosud zjištěných informací rozpozná, kdy oči řidiče sledují vozovku a kdy sledují mobilní telefon či jiné věci, které mohou řidiče rozptýlit.

Proč Tesla novou funkci vydala?

Je zajímavé, že tyto informace přichází týden poté, co Tesla získala v testech Euro NCAP šesté místo v průzkumu Assisted Driving Grading. Nižší hodnocení Tesla dostala právě, kvůli špatné komunikaci vozu s řidičem. Špatné komunikace s řidičem Teslu posunula skoro nakonec tabulky, i přestože v hodnocení asistovaného řízení, v tomto případě Autopilota dopadl Model 3 na výbornou.

Pokud by kamera opravdu po dobu celé jízdy sledovala oči řidiče a například by zjistila nepozornost řidiče, přičemž by si řidič například psal zprávu na svém mobilním telefonu, tak kamera ihned nepozornost řidiče zaznamená Tesla by dle zaznamenaných chyb řidiče mohla určovat cenu svého pojištění.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *