Tesla přidala novou funkci Autopilotu i přesto, že v některých zemí není povolená

Autopilot nyní umožní řidičům zůstat v daném jízdním pruhu. Ačkoli standardní pravidla silničního provozu naznačují, že řidiči se pohybují v pravém jízdním pruhu a pouze v levém pruhu předjíždí pomalejší vozidla. Někteří řidiči, ale po celou dobu své jízdy jedou pouze v levém jízdním pruhu, což do teď řidiči vozů Tesla se zapnutým Autopilotem nemohli. Ale díky nové aktualizace budou moci řidiče i přesto, že využívají Autopilota zůstat v levém jízdním pruhu.


Nová funkce se oficiálně nazývá „Exit Passing Lane“ a je zahrnuta v aktualizaci softwaru 2020.36.10.

„Exit Passing Lane“ je k dispozici také u všech čtyř aktuálně vydaných vozů od americké automobilky Tesla a je k dispozici ve Spojených státech, Austrálii, Kanadě, Číně a na Novém Zélandu.

Pokud je ve Vašem vozu zapnutý Autopilot, tak nyní může Váš vůz i přes zapnutého Autopilota zůstat v levém jízdním pruhu. Pokud chcete upravit nastavení jízdních pruhů, tak přejděte d klepněte na Ovládací prvky> Autopilot> PŘIZPŮSOBIT NAVIGACI NA AUTOPILOTU> VÝCHOD Z PROCHÁZENÍ V JÍZDĚ.

Ve většině státu zákony udávají, že řidič má jet po dobu své jízdy v pravém jízdním pruhu. Pokud by chtěl předjet pomalejší vozidlo před ním, tak může vybočit do levého jízdního předjet a po manévru se vrátit zpět do pravého jízdního pruhu. Některé státy za dlouhou jízdu v levém pruhu, dokonce udělují i vysoké pokuty.

Nová funkce Autopilota dělá pro řidiče celý systém komfortnější a řidiči nemusí pouze sedět. Kromě toho se celá jízda stává pro řidiče mnohem zajímavějšími. Uvidíme, kdy nová funkce dorazí i do Evropy a především do České republiky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *