Tesla přidala možnost uzamknutí disku určeného pro Sentry Mode a DashCam

Automobilka zlepšila uschování externího disku, který je nezbytný pro Sentry Mode a DashCam. Tesla u nové verze Modelu 3 přidala možnost uschování externího disku ve schránce u spolujezdce, která je nyní uzamykatelná.


Sentry Mode je integrovaný kamerový systém, který najdeme ve všech „novějších“ vozech Tesla. Systém využívá kamery, které jsou rozmístěny okolo vozu a využívá je především Autopilot. Sentry Mode po celou dobu, kdy je vůz zaparkovaný nahrává a vy poté můžete vidět vše, co se kolem vozu pohnulo. Navíc Sentry Mode pomohl dopadnou vandaly či zločince, ale také natočil i vtipné momenty.

Majitelé vozů Tesla pro správné fungování Sentry Mode a DashCamu musí pomocí USB připojit k vozů externí disk. Do teď se externí disk k Modelu 3 připojoval v přihrádce, která je součástí středové konzole. Nevýhoda této přihrádky je, že není uzamykatelná a externí disk i se záznamem mohl být „snadno“ odcizen.

Celý týden vás pravidelně informujeme o nové verzi Modelu 3. Nová verze Modelu 3 obdržela řadu vylepšení, mezi které patří i vylepšení schránky u spolujezdce, která je nyní uzamykatelná. Tesla navíc do této schránky integrovala i USB port, do kterého můžete připojit již zmiňovaný externí disk určený pro ukládání záběru ze Sentry Modu a DashCamu

Schránku společně s externím diskem se otevře po zadání pin kódu, který jednoduše zadáte na displeji, který je zároveň dominantou celého Modelu 3 a Modelu Y. Majitel vždy pro otevření schránky u spolujezdce musí zadat pin kód, pokud má nastavené, že che mít schránku neustále uzamčenou.

Nová verze Modelu 3, tedy umožňuje ještě větší zabezpečení vozů Tesla, jelikož si majitel vozu může externí disk uzamknout do schránky u spolujezdce, takže je prakticky nemožné ho ukrást.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *