Tesla přidala do svých vozů možnost obousměrného nabíjení

Automobilka Tesla přidala do svých vozů novou a velmi zajímavou funkci. Konkrétně se jedná o funkci obousměrného nabíjení. Informace o nové funkci se dozvěděli autoři z webu Electrek.co. Díky nové funkci budou moci vozy Tesla například pohánět dům, když dojde k výpadku elektřiny. Dále bude jedna Tesla moci nabíjet druhou, což je dobrá funkce například na cesty.


Funkce obousměrného nabíjení není u elektromobilů žádná novinka. Obousměrné nabíjení najdeme již u řady elektromobilů, u kterých je tato funkce označována jako V2G. Baterie u elektromobilu je schopna díky funkci obousměrného nabíjení poskytnou energie například domu při výpadku energie nebo například vaší chalupě. Kde nemáte zavedou elektřinu.

Automobilka Tesla má ve své nabídce produkt Tesla Powerwall, což je veliká baterie, která dělá prakticky totéž, co již umí vozy Tesla. Tedy mohou poskytnou energii vašemu domu či chalupě během výpadku energie.

S obousměrným nabíjením u elektromobilů má již svou zkušenost Honda či Nissan, ale jejich elektromobily mají malé baterie, takže poskytování energie například vašemu domu není na tak dlouho dobu jako u vozů Tesla. Do teď byla na funkci obousměrného nabíjení řečeno Tesla spousty otázek a k některým se sama vyjádřila.

Podle Tesly, tedy spíše generálního ředitele Elona Muska a Straubela může mít obousměrné nabíjení velký vliv na degradaci baterie. Straubel řekl, že pro Teslu bude mít obousměrné nabíjení význam až roce 2020, kdy bude mít přes 1 milion elektromobilů. A v roce 2020 jsme se dočkali. Funkce zatím nebyla veřejně prezentována Teslou, ale již brzy se dozvíme všechny podorbnosti.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co, elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *