Tesla přidala do svého online shopu filtr na vzduch!

Společnost Tesla přidala do svého online obchodu kabinové vzduchové filtry pro sedan Model 3. Filtry jsou v současné době k dostání jednotlivě, i když vozidlo vyžaduje dva filtry, aby správně filtroval vzduch v kabině. Filtry jsou k dispozici za 17 USD a jsou prvními dostupnými kabinovými filtry vyráběnými Teslou, které jsou k dispozici pro model 3.


Filtry, které společnost Tesla přidala do nabídky pro model 3, nejsou stupněm HEPA, ale mohou chránit lidi ve vozidle před vnějším zdrojem znečištění. Popis filtru modelu 3 naznačuje, že „může zabránit pylu, průmyslovému spadu, silničnímu prachu a dalším částicím, které mohou vniknout do kabiny skrz větrací otvory“. Dříve vlastníci Tesla Model 3, kteří požadovali výměnu kabinového filtru, jej museli zakoupit od distributorů třetích stran, jako jsou Amazon nebo eBay. Zatímco model 3 nemá funkci obranného režimu biologických zbraní, neznamená to, že auto nemůže chránit majitele před znečištěným vzduchem mimo vozidlo. Jeden majitel modelu 3 se standardním vzduchovým filtrem, s nastavením „recyklovaného vzduchu“ ve vozidle zapnul ventilátor nastavený na rychlost 5, poté oznámil zlepšení kvality vzduchu v kabině ze 135 μg/m3 na 5 μg/m3 už v devíti minutách během kalifornského intenzivního požáru v roce 2018. Není to špatné pro vozidlo s filtrem, který Elon Musk označil za „dobrý“? Společnost Tesla také popsala podrobné pokyny, jak vlastníci mohou staré filtry odstranit a nahradit je nově zakoupenými. Společnost Tesla uvádí, že každý majitel by měl vyměňovat filtry každé dva roky, aby byl vzduch uvnitř kabiny co nejčistší.

Majitelé subredditu r / TeslaModel3 spekulovali, proč se výrobce automobilů rozhodl prodat filtry jednotlivě, i když model 3 vyžaduje dva filtry, aby správně filtroval vzduch v kabině. Jeden uživatel uvedl, že by to mohlo být pro majitele výhodnější, pokud má vozidlo z nějakého důvodu poškozený filtr; majitel si bude muset zakoupit pouze tolik potřebných filtrů, kolik zrovna bude potřebovat. Pro udržení maximální kvality vzduchu v kabině doporučuje Tesla, aby majitelé modelu 3 „nastavili ruční recirkulaci vzduchu a zvýšili rychlost ventilátoru“. Majitelé Tesly budou mít nyní k dispozici původní vzduchový filtr od výrobce původního vybavení, a to z důvodu rozhodnutí automobilky uvolnit vlastní filtrační systém kabiny. Filtr lze zakoupit na webu obchodu Tesla zde.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *