Tesla přidá do Sentry Modu kameru v interiéru

Elon Musk potvrdil, že v budoucí aktualizaci softwaru bude umožněn Sentry Modu záznam z kamery, která je umístěna ve zpětném zrcátku.


Tato kamera je umístěna ve zpětném zrcátku, které se nachází mezi spolujezdcem a řidičem. Kamera začne po spuštění nahrávat video a dokonce se zvukem. Videozáznam se zvukem může být užitečný nejenom při vloupáni do vašeho auta, ale i při dopravní nehodě, kdy policisté mohou například zjistit zda jste se věnovali řízení nebo zda jste nedostali mikrospánek.  Tento systém můžeme najít i v letadlech v černých skříňkách.

Na myšlenku přidání kamery v interiéru do systému Sentry Modu se zeptal jeden z fanoušků Tesly během svého online podcastu. Musk mu na to skoro jako vždy odpověděl pouze OK. Podle Muska je kamera v interiéru důležitá pokud by jste Vaši Teslu chtěli nabízet jako vozidlo v rámci autonomní flotily od Tesly. Když by vám lidé poškodili auto, tak Vy by jste je měli vše nahrané a mohli se domáhat odškodnění. Je však otázkou zda se v Evropě bude umožněno autům jezdit zcela autonomně. Tesla za celou dobu zaregistrovala více než 2 miliardy kilometrů jízdy na Autopilota. To už je velký podklad pro data k zdokonalení technologie, která by uspokojila přísné evropské zákony o autonomní řízení.

Pokud se bojíte o Vaše soukromí ve vozech Tesla, i pro Vás má automobilka řešení. Kamera uvnitř interiéru jde jednodušše deaktivovat. Zloději budou mít při vloupání malou šanci na skrytí identity, a to právě za pomoci interiérové kamery s videozáznamem.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *