Tesla přichází s Modelem Y do Jižní Koreji

Americká automobilka Tesla začala po dlouhé době s prodejem Modelu Y v Jižní Koreji. Elektrický crossover odstartoval na zajímavé ceně, které pomohou i vysoké dotace. Kromě toho zde Tesla plánuje vybudovat i širokou síť Superchargerů a svých servisních středisek.


Před nedávnem jsem vás informovali o tom, že Tesla uskutečnila první dodávky elektrického crossoveru v Číně. Nyní se s Modelem Y rozhodla expandovat i na další asijský trh. Tentokrát se Tesla rozhodla jít s expanzí do Jižní Koreji. Zpočátku zde Tesla měla problémy s prodejem svých vozů. Hlavní příčinou byly špatné dotace, což se již pravděpodobně srovnalo. Za rok 2020 zde Tesla prodala 15 tisíc vozů a nyní se zde rozhodla prodávat i Model Y.

Jaká je cena Modelu Y v Jižní Koreji?

Tesla bude v Jižní Koreji nabízet Model Y ve třech verzích. Základní verzi v Koreji stojí 59,9 milionu jihokorejských wonů, což v přepočtu vychází na 1,16 milionu korun. Další dvě verze Modelu Y se vždy od sebe liší o 10 milionů jihokorejských wonů. Každá verze se od sebe liší zrychlením, dojezdem či designem.

Standard Range – cena 59,99 mil. wonů, v přepočtu 1,16 mil. korun

Long Range – cena 69,99 mil. wonů, v přepočtu 1,36 mil. korun

Performance – cena 79,99 mil. wonů, v přepočtu 1,55 mil. korun

Hlavní podporu elektromobilů v Jižní Koreji jsou dotace. V roce 2020 mohli dotace čerpat zákazníci, kteří si vybrali elektromobil s cenou pod 60 milionů jihokorejských wonů. Tuto dotaci budou moci čerpat i zákazníci, kteří mají zájem o Model Y. Kromě toho zde Tesla chce vystavět až osm svých servisních středisek a bezmála 27 Superchargerů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *