Tesla překonala rekord a dodala za toto čtvrtletí 140 000 vozidel

Automobilka Tesla dle oficiálního prohlášení vytvořila nový rekord  vpočtu dodaných vozidel za jedno čtvrtletí. Tesla za Q3 2020 dodala svým zákazníkům rekordních 139 300 vozidel, přičemž vyrobila 145 036 vozidel. Automobilka tímto výsledkem ukazuje svojí kondici i přes pandemii, které ve světě stále panuje.


Americká automobilka Tesal je již celý letošní rok v zisku, což je velmi pozitivní zpráva nejenom pro fanoušky, ale i pro akcionáře. Dle nově zveřejněných čísel z Q3 2020 to vypadá, že automobilka v čele s Elonem Muskem chce být i v budoucnu zisková. Většina lidí a fanoušků předpovídala Tesla bankrot již na začátku letošního roku, ale Tesla se toho nezalekla a místo bankrotu se dostala do zisku. Navíc v současné době staví dvě Gigafactory a chystá se na výrobu elektrického pickupu Cybertruck a elektrického tahače Semi.

Tesla zatím poskytla oficiální předběžné výsledky, které nejsou úplně přesné, jelikož se mohou od těch skutečných lišit o 0,5%. Na finální výsledky tohoto čtvrtletí si ještě budeme muset počkat. My Vás o konečných výsledkách budeme samozřejmě informovat.

Zdroj: Tesla.com

Kolik Tesla dodala vozů za Q3 2020?

I přes světovou pandemii, které ovlivnila minulé čtvrtletí automobilky, jelikož musela otevřít některé své továrny, tak se rychle vzpamatovala a i v minulé čtvrtletí Tesla předvedla, že jí „nějaké“ pandemie nezastaví. V Q3 2020 dodala 139 300 vozidel a vyrobila 145 036 vozidel, což je nečekaný výsledek. Dosavadní rekord překonala Tesla o více než 20 000 dodaných vozidel, přesněji minul rekord z Q4 2019 činil 112 000 dodaných vozů za jedno čtvrtletí.

Dle našeho názoru Tesla vykazuje známky tohoto, že si jde za svým cílem, kterým je letošního 500 000 vozidel. Uvidíme, jak si Tesla povede v posledním čtvrtletí v letošním roce, my Tesla věříme a doufáme, že splní cíl, který si stanovila. Po dostavení Giga Texas a Giga Berlín a dokončení Giga Šanghaj by se roční výroba automobilky měla výrazně zvýšit.

 

Váš tým    

Zdroj:  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *