Tesla představila nového pickupa

TESLA dnes ráno představila svůj dlouho očekávaný  “Pickup”, o kterém jsme zatím neznali moc podrobností. Teď už, ale víme vše.


Nový pickup od Tesly – no spíše Cybertruck bude startovat na ceně 39 900 USD. V základní verzi (single motor awd) s cenovkou 39 900 USD zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,5 sekund, na jedno nabití ujede 400 kilometrů a utáhne až 3000 kilogramů. V jeho střední verzi tzv. Dual motor AWD verzi bude začínat cena na 49 900 USD, zrychlení této verze z 0 na 100 km/h je 4,5 sekund, což je oproti základní verzi opravdu znatelný rozdíl. Mimo jiné na jedno nabítí s ním v této verzi můžete ujet až 480 kilometrů a můžete za ním táhnout přívěs o hmotnosti 4000 kilogramů.

V nejdražší a nejlepší verzi stojí 69 900 USD a z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 2,9 sekund. Za sebou utáhne přívěs o váze 5600 kilogramů a na jedno nabití ujede až 800 kilometrů.

Při představování nového pickupu vzal Musk velkou palici a udeřil do pickupu, ten nárazy bez problémů vydržel. Poté následovala zkouška bočních skel – skla opět vydržela pouze popraskala. nový stroj od Tesly je opravdu odolný. Následně prezentoval Elon Musk krátká videa, kde Cybertruck předjel Porsche Pameru a na druhém videu táhl za sebou populární americké pickupy.

Při odchodu se Elon Musk zastavil a řekl, že má pro nás ještě malé překvapení – v tu chvíli se na podiu objevila plně elektrická čtyřkolka. Řidič čtyřkolky si otevřel zadní víko u pickupu a vjel do něj.

V následujících dnes se jistě můžeme těšit na další podrobnosti ..

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *