Tesla pracuje na nové vizualizaci jízdy

Automobilka Tesla již delší doba pracuje na vylepšení vizualizace Autopilota tak, aby rozpoznal a následně řidiči ukázal všechny typy vozů a překážek.


Již od loňského roku vyvíjí Tesla značné úsilí k zlepšování vizualizace jízdy, nejenom v režimu Autopilot. Nyní se zaměřuje především na softwarovou stránku, jelikož již několik jsou vozy Tesla obklopeny řadou senzorů a kamer, které pomáhají identifikovat a rozpoznat překážku na vozovce. Díky řadě kamer  a senzorům jsou vozy Tesla nyní schopny rozpoznat i zelenou či červenou na semaforech, kde jsou schopni zastavit a následně se rozjet.

Vizualizace jízdy se v posledních několika letech zlepšila a nyní je schopna řidiči přesně ukázat prostředí, kde se nachází či jaký vůz vedle něj právě jede. Vozy Tesla jsou schopni rozpoznat nákladní automobily, SUV, motocykly či chodce.

Před nedávnem Tesla přidala svým vozům novou funkci ,která je zaměřena na semafory, jak informujeme výše. Kromě semaforů jsou vozy Tesla schopni zastavit a následně se rozjet na značce STOP. Tuto funkci nyní Tesla chce zpřístupnit všem zemím.

Nyní známý hacker Green objevil, že Tesla pracuje na rozšíření rozpoznávání vozů. Tesla se chystá přidat v jednom z budoucích updatů rozpoznání a vizualizaci svých vozů, konkrétně Modelu 3, Modelu S, Modelu X a Modelu Y. Rovněž pracuje na vizualizaci stavebních vozidel.

Tento rok bude pro vizualizaci jízdy a vývoj Autopilota velmi významný, jelikož se letos Tesla právě na tyto dvě věci zaměřila. Uvidíme, zda se koncem letošního roku dočkáme plně autonomní flotily vozů Tesla, kterou dle dostupných informací Musk sám nyní testuje.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *