Tesla pozastaví výrobu v továrně Fremont a Buffalo počátkem 24. března

Společnost Tesla dočasně pozastaví výrobu ve svých továrnách ve Fremontu v Kalifornii a v Buffalu v New Yorku počínaje 24. březnem v reakci na místní mandáty. Společnost poznamenává, že provoz v továrně v Nevadě spolu s dalšími zařízeními, včetně její servisní sítě a sítě superchargerů, zůstanou funkční.


Aktualizace přichází den poté, co společnost Tesla oznámila, že dočasně sníží svou pracovní sílu o 75% ve své továrně na výrobu automobilů a bude i nadále podporovat základní obchodní funkce, aby mohla plnit příkazy k „uzavření“ v oblasti San Francisco Bay, kde působí. Společnost  ve středu uvedla, že čeká poslední slovo města, kraje, státu a federální vlády o stavu jejich činnosti a bude i nadále spolupracovat se základními zaměstnanci. Dnešní aktualizace posiluje cíl společnosti dodržovat místní mandáty.

„V posledních několika dnech jsme se setkali s místními, státními a federálními úředníky.“

Sledovali jsme a nadále dodržujeme všechny zákonné pokyny a bezpečnostní pokyny týkající se provozu našich zařízení a ctili jsme směr spolkové vlády pokračovat v provozu, “uvedla Tesla v dopise Investiční aktualizace pro investory. „Navzdory přijetí všech známých zdravotních opatření, pokračující provoz na určitých místech způsobil problémy pro naše zaměstnance, jejich rodiny a naše dodavatele.“
Navzdory dočasnému zastavení výroby si Tesla udržuje svoji pozici, aby byla schopna „úspěšně procházet dlouhou dobu nejistoty“, přičemž citovala silnou hotovostní pozici, která také napomohla nedávnému navýšení kapitálu o několik miliard dolarů.

„Naše hotovostní pozice na konci Q4 2019 byla 6,3 B $. Věříme, že tato úroveň likvidity je dostatečná pro úspěšné udržení na trhu po delší dobu. Na konci Q4 2019 jsme měli k dispozici úvěrové linky v hodnotě přibližně 3 $, včetně provozních kapitálových linek pro všechny regiony a financování expanze naší továrny v Šanghaji, “řekl Tesla.

Aktualizace společnosti Tesla je v souladu z předpovědi Wall St., že jakékoli neúspěchy v důsledku koronaviru budou mít pravděpodobně jen velmi malý dopad na dlouhodobý výhled společnosti Tesla.

Níže jsme poskytli celou komunikaci Operačního společnosti Tesla:

PROVOZNÍ  TESLA
PALO ALTO, Kalifornie, 19. března 2020 (GLOBE NEWSWIRE) – V posledních několika dnech jsme se setkali s místními, státními a federálními úředníky. Sledovali jsme a nadále dodržujeme všechny právní pokyny a bezpečnostní pokyny týkající se provozu našich zařízení a ctili jsme pokyny spolkové vlády pokračovat v provozu. Navzdory všem známým zdravotním opatřením, pokračující provoz na určitých místech způsobil problémy pro naše zaměstnance, jejich rodiny a naše dodavatele.
Proto jsme se rozhodli dočasně pozastavit výrobu v naší továrně ve Fremontu od konce dne 23. března, což umožní řádné odstavení. Základní operace budou pokračovat s cílem podpořit provoz našich vozidel a energetických služeb a infrastrukturu zpoplatnění podle pokynů místních, státních a federálních orgánů. Naše továrna v New Yorku také dočasně pozastaví výrobu, s výjimkou těch dílů a dodávek nezbytných pro servis, infrastrukturu a kritické dodavatelské řetězce. Provoz našich dalších zařízení bude pokračovat, včetně Nevady a naší servisní a superchargingové sítě.
Na mnoha místech provádíme implementaci „bezdotykových dodávek“, takže zákazníci mohou nadále dodávat své vozidlo plynule a bezpečně. Díky jedinečné bezdrátové konektivitě našich vozidel mohou zákazníci odemknout svá nová auta na dodávkovém parkovišti prostřednictvím aplikace Tesla, podepsat veškeré zbývající relevantní papíry, které byly vloženy do jejich vozu, a vrátit je do místo odletu na místě před odjezdem. Tato metoda poskytuje další pohodlí a pohodlí.
Naše hotovostní pozice na konci Q4 2019 byla 6,3 miliardy USD před nedávným navýšením kapitálu o 2,3 B $. Věříme, že tato úroveň likvidity je dostatečná pro úspěšnou navigaci po delší dobu nejistoty. Na konci Q4 2019 jsme měli k dispozici úvěrové linky v hodnotě přibližně 3 $ $ včetně pracovních kapitálových linek pro všechny regiony a financování expanze naší továrny v Šanghaji.
Výhledová prohlášení
Některá prohlášení uvedená v tomto dokumentu, včetně prohlášení týkajících se rozsahu a načasování naší výroby a dalších operací a naší likvidity, jsou „výhledová prohlášení“, která podléhají rizikům a nejistotám. Tato výhledová prohlášení vycházejí z aktuálních očekávání vedení. Různé důležité faktory mohou způsobit, že se skutečné výsledky budou významně lišit, včetně rizik zjištěných v našich podáních u Komise pro cenné papíry a burzy, včetně naší výroční zprávy na formuláři 10-K za rok končící 31. prosince 2019. Tesla se zříká jakékoli povinnosti aktualizovat tento informace.

 

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *