Tesla požádala FFC o imlementaci špičkových senzorů

Tesla žádá Federální komunikační komisi (FFC), aby schválila pohybový senzor krátkého dosahu, který by zachránil děti před tím, aby zůstaly v hokém autě. Senzor by dokázal více zabezpečit vozidlo, takže by mohl senzor zabránit i krádežím. Proti krádežím se v dnešní době používá funkce Sentry Mode, který má na svém kontě již několik povedených případů, kdy pomohl policii dopadnou pachatele.


Bez licenční milimetrová vlna by fungovala mnohem lépe než ostatní senzory ve vozech Tesla. Byla by mnohem účinnější při záchraně dětí z auta v horkých dnech, ale prakticky znemožnila možnost krádeže předmětů z vozů Tesla nebo ukradnutí celého vozu. Zvýšená frekvence vln je důvodem, proč musí Tesla získat schválení od FCC.

Celý systém senzoru bude využívat čtyři vysílací a tři příjímací antény, které budou napojeny na radarovou jednotku. Stejná technologie se používá i v operačním systému. Který je založený na kamerách a senzorech. Tyto senzory umí zaregistrovat zda někdo na daném sedadle sedí. Automobilka Tesla věří, že nové senzory budou zachraňovat životy.

Tesla má i v této době senzory zda někdo na místě sedí a je připoutaný. Pokud ne, tak vydá hlášení a vůz se rozpípá, ale není natolik účinný. Nový senzor má zvýšené síly vln by mohly proniknout do měkkých materiálů, jako jsou přikrývky, které by děti používaly ve vozidle. V současné době používané senzory nemají účinné vlnové síly k detekci pohybu, ke kterému by mohlo dojít pod kryty.

Možná se Vám v jakémkoliv voze, který má detekci připoutání stalo, že se dané místo rozpípalo i přesto, že tam nebyla živá osoba, ale měli jste tam třeba tašku s nákupem. Tomuto by díky novému senzoru měl být ve vozech Tesla konec.

Vyšší bezpečnost při nehodě

Kromě těchto všech vylepšeních pomůže nový senzor při vystřelení airbagů v případě nehody. V současné době jsou senzory, které jsou součástí vozidel Tesla, stejně jako mnoho jiných automobilů na silnici a detekují pouze lidi, kteří váží určité množství. Díky tomu jsou airbagy o něco nebezpečnější pro cestující podprůměrné velikosti, a proto CDC říká, že mladší cestující by se měli zdržet sedění na předním sedadle vozidla.

FFC má vydat b21.září konečné rozhodnutí automobilce Tesla, tak uvidíme, kdy Tesla vše oficiálně oznámí. FCC v minulosti podobné žádosti schválil. V roce 2018 společnost Alphabet Inc podala žádost o podobné zařízení se „stejnými parametry“.

Automobilka Tesla se snaží ve svých vozech zajistit maximální bezpečí nejenom při jízdě, ale i v ten okamžik, kdy je vozidlo zaparkované a jsou vněm pasažéři.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *