Tesla Powerwall pomáhají napájet telekomunikační systém ve státu Zimbabwe

Tesla Powerwall pomáhají zlepšit telekomunikační systém ve státu Zimbabwe.


Zimbabwe je stát, kde je velice dobře rozvinutý digitální a finanční systém. Pro tyto účely musel být vybudován telkomunikační systém. Problémem je, že stát trpí častými výpadky proudu, které trvají až 18 hodin.

Když dojde k výpadku proudu, tak se místní telekomunikační firmy musí spolehnout na dieslové generátory proudu, které masivně znečišťují životní prostředí.

Econet Bezdrátové s.r.o. je jedna z místních telkomunikačních firem, která si vymyslela méně konvenční přístup k častým výpadkům proudu. Rozhodla se používat Tesla Powerwall 2 do svých stanic.

Celý projekt zahrnuje instalaci vždy dvou Tesla Powerwall 2 na jednu stanici. Tesla už nainstalovala 520 Tesla Powerwall 2 na stanice. Kombinace Powerwall dokáží pohánět jednu stanici až 10 hodin bez elektřiny. Econet má v Zimbabwe asi 1300 stanic, existuje velká šance, že nainstalování 520 Tesla Powerwall 2 bude pro Teslu jen začátek.

Mluvčí Tesly k celé situaci dodal: Tesla nyní spolupracuje s mnoha telekomunikačními firmami po celém světě. Nejlepší kombinací podle Tesly je kombinace solárních panelů a Tesla Powerwall 2, tak by se mohl omezit problém s dodávkou elektřiny do méně rozvinutých zemí.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *