Tesla používá technologii blockchain k pomoci s logistikou Gigafactory Shanghai!

Tesla se potvrdila jako partner nového projektu využití technologie blockchain, který má pomoci s logistikou při dovozu produktů pro Gigafactory Shanghai.


Společnost CargoSmart, specializující se na technologie řízení přepravy, oznámila dokončení úspěšného pilotního projektu se společnostmi COSCO SHIPPING LINES, Shanghai International Port Group (SIPG) a Tesla pro novou aplikaci na „transformaci procesu uvolňování nákladu.“ Blockchain sevětšinou používá v kryptoměnách, ale sestává ze způsobu zaznamenávání transakcí v otevřené distribuované knize.

Dnes popsali pilotní program v tiskové zprávě:

„Během pilotního projektu v prosinci 2019 COSCO a SIPG zefektivnily proces uvolňování nákladu tím, že umožnily společnosti Tesla urychlit své postupy vyzvednutí nákladu na důvěryhodné a zabezpečené platformě (související příspěvek na oficiálním účtu WeChat společnosti COSCO). Pilot také umožnil společnosti SIPG prohlížet si jediný důvěryhodný zdroj údajů o námořním nákladním listu COSCO, což umožňuje rychlejší přípravu objednávek na doručení příjemcům a jejich přepravním agentům. Koncem března 2020 společnost CargoSmart dále vylepšila aplikaci pro zobrazování naložených bran, data schůzky a uvolnění terminálu, což umožnilo přepravcům lépe zviditelnit jejich náklady. “

Společnost COSCO potvrdila, že společnost Tesla použila novou aplikaci blockchain k importu autodílů používaných v jejím Gigafactory Shanghai, kde vyrábí vozidla Model 3 pro čínský trh. CargoSmart oznámil, že pilotní program byl úspěšný a plánují se svými partnery postupovat kupředu. I když jsme poprvé slyšeli o společnosti Tesla pomocí blockchainu ve své činnosti, v minulosti byla společnost spojena s některými kryptografickými projekty.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *