Tesla potají zahájila výrobu Modelu Y v Giga Šanghaj

Nyní můžeme poprvé říci, že Model Y od americké automobilky Tesal se prodává na každém kontinentě, kde se i vyrábí. Čína se tak dočká nového elektromobilu, o který by měl výt ohromný zájem. Na internetu se nyní objevily záběry, podle kterých již Tesla zahájila výrobu Modelu Y v Giga Šanghaj.


Vypadá to dost podobně, jako vloni, když Tesla začala v Giga Šanghaj vyrábět elektromobil Model 3, který jí více proslavil na čínském trhu. Automobilka nejprve rozjede zkušební výrobnu, ve které otestuje celou výrobní linku a v případě zahájení výroby Modelu Y i novou halu, kterou vystavěla. Tesla následně opraví chyby, které se při výrobě vyskytly. Tyto testovací vozy poté nabídne zaměstnancům za sníženou cenu.

Tesla nyní to samé provádí i u Modelu Y v Giga Šanghaj. První desítky elektromobilů se již nacházejí na parkovišti, kde jsou zakryté plachtou. Dle fotografie se na parkovišti nachází 44 Modelů Y, které vyjely z výrobní linky v Giga Šanghaj. Možná se vám teď zdá, že výrobní tempo je dost pomalé. Jedná se o testovací kusy a výrobní tempo se zrychlí až v příštím roce, kdy Tesla vyladí všechny chyby.

Bude Musk opět tancovat?

Generální ředitel Elon Musk již informoval fanoušky na svém Twitteru, že se chystá do Číny a zřejmě začátkem příštího roku by tak mohl vstoupit na pódiu a předvést svůj oslavný taneček. Výroba Modelu Y by se naplno mohla rozjet po Muskové tanečku.

V Evropě by jsme se Modelu Y mohli dočkat v červenci příštího roku, kdy Tesla plánuje otevřít svojí Giga Berlín. Model Y vyráběný právě v giga Šanghaj by měl již obsahovat nové bateriové články 4680 a měl by mít nový revoluční lak. Právě Giga Berlín bude mít moderní lakovna, na kterou často generální ředitel Elon Musk upozorňuje.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *