Tesla postavila Supercharger na Mount Everest!

Tým Tesly v Číně, který má na starosti výstavbu Superchargerů oznámil, že již bylo dokončeno 11 nových Superchargerů, které jsou rozmístěny na cestě z Čcheng-tu do Tingri. Nové Superchargery umožňují majitelům vozů Tesla dorazit až do základního tábora Mount Everest.


Výstavba Superchargerů až k základnímu táboru Mount Everest značí to, že s elektromobily již jde dorazit všude na světě a je jenom otázkou cestu, kdy se podíváme až na vrchol. Ještě před pár lety, kdy jsme uvažovali o koupi Tesly nebyly v České republice žádné Superchargery a dnes jich zde nalezneme více než pět a další jsou ve výstavbě.

Právě hustá síť dobíjecích stanic je pro Teslu v posledních měsících velmi důležité. Právě zákazníci se nejčastěji vybírají vozidlo dle toho, kolik nabíjecích stanic má daná automobilka, jaký má dojezd a jiné parametry.

Superchargery rostou jeden za druhým!

Tesla China od konce loňského roku znatelně zvýšila růst sítě Supercharger v zemi. V lednu byla spuštěna 700. stanice Supercharger v lyžařském středisku Badaling v Pekingu. V té době se čínská síť Superchargerů Tesla za zhruba 40 dní rozrostla o 30%. Tým Tesly v Číně pro výstavbu Superchargerů doufá, že přinese „bezproblémové nabíjení“ a sníží úzkost dojezdu pro místní řidiče, což zajistí, že majitelé mohou spokojeně cestovat. Také se zde zvýší prodeje elektromobilů Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *