Tesla postaví novou baterivou farmu o kapacitě 300 MW

Společnost Neoen nedávno uspořádala ceremoniál pro svou bateriovou farmu o výkonu 300 MW, která bude tvořena z Megapacků od Tesly, ve městě Geelong ve státě Victoria.


Po dokončení bude Victoriaova jedno z největších bateriových uložišť na světě. Projekt sítě 300 MW / 450 MWh s názvem Viktoriánská velká baterie bude využívat 210 megapacků Tesla. Zdá se, že Victoria stanovila tři cíle pro velkou baterii Tesly.

  • Umožněte více větrné a solární energie
  • Umožnit proudění více energie do státu, čímž se zvyšuje konkurence a tlačí ceny dolů
  • Aby se předešlo výpadkům a souvisejícím nákladům.

Neoen a AusNet Services předpověděly 10měsíční období výstavby této obří bateriové farmy od Tesly. Zahájení provozu má proběhnout v létě příštího roku. Očekává se, že projekt v této oblasti vytvoří 85 nových pracovních míst. Instalace baterií by mohla společnosti Victoria pomoci dosáhnout jejích cílů udržitelnosti v příštích několika letech, protože stát si klade za cíl, aby 50% její energie pocházelo z obnovitelných zdrojů do roku 2030.

Energetická iniciativa si klade za cíl povzbudit domácnosti, majitele nájemních nemovitostí a podniky k přechodu k inteligentním energeticky účinným zařízením a integrovaným domácím systémům.

Aktualizace spotřebičů a domácích systémů v domácnostech a podnicích by zajistila energetickou účinnost, která by mohla snížit místní náklady na energii. Megapacky od Tesly by mohly snížit náklady ještě níže, a to jako doplněk k již ambiciózním plánům obnovitelné energie společnosti Victoria.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *