Tesla postaví největší virtuální elektrárnu na světě v Austrálii

Automobilka Tesla nyní pracuje na velkém projektu, jehož cílem je proměnit 3000 nájemních domů pro sociálně slabší skupiny v největší virtuální elektrárnu na světě. Celý projekt má pomoci ke snížením nákladu na elektřinu a ke stabilizaci tamní elektrické sítě, která je nyní kolísavá.


Tesla již v Austrálii realizovala obří bateriové úložiště, které bylo donedávna největším uložištěm na světě, kromě bateriového uložiště proměnila Tesla v Jižní Austrálii 1100 domů, které jsou energeticky praktický nezávislé. Vyrobená elektřina za pomocí solárních panelů se následně ukládá do baterií, z kterých později čerpá celý dům.

V Austrálii se projekt Tesly natolik uchytil, že Tesla bude stavět rozšíření a to rovnou na dalších 3000 domech.  Tesla bude implementovat svůj systém, který se skládá ze solárních panelů a baterií do domů, které jsou určené pro sociálně slabší. Tyto domy pronajímá vládní agentura Housing SA.

Řešení od automobilky Tesla má pomoci především ke snížení nákladů na elektřiny a ke stabilizaci tamní elektrické sítě. Na každém domu budou umístěny solární panely s výkonem 5 kW, společně s Tesla Powerwall, který bude mít kapacitu 13,5 kWh.

Společnost chce využít zkušeností automobilky Tesla, aby stabilizovala síť a snížila nájemníkům náklady na elektřinu až o 22%,čímž by teoreticky mohla přilákat i nové nájemníky. Nájemníci za instalaci solárních panelů společně s Powerwallem nic nezaplatí.

Shrnutí celého projektu

Na konci celého projektu bude mít nově rozšířená virtuální elektrárna v Jižní Austrálii výkon 20,5 MW a celková teoretická kapacita bude více než 55 MWh. Celková investice do rozšíření bude 60,6 mil. dolarů. Na financování celého projektu se bude podílet Australská agentura pro obnovitelnou energii, místní vláda, společnost Clean Energy Finance, dokonce i Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *