Tesla postaví největší bateriové uložiště na Havaji

Tesla je známá výrobou elektromobilů, ale mimo elektromobily vyrábí i bateriová úložiště elektrické energie. Svoje bateriové uložiště již vystavěla v Austrálii, kde sklidilo velký úspěch. Teď se chystá na podobný projekt na Havaji.


Na Havaji plánuje Tesla vybudovat uložiště, do kterého bude schopno uložit až 810 MWh elektrické energie. Uložiště, které Tesla plánuje vystavět na Havaji je šestkrát větší než to, které vybudovala v Austrálii. Bateriové uložiště od Tesly si objednala firma Hawaiian Electric, která předpokládá, že cena uložiště bude 200-300 milionů dolarů, tedy 4,96-7,43 miliard korun.

Zdor: Elektrickevozy.cz

Tesla staví svoje bateriová uložiště pomocí jednotlivých jednotek neboli Megapacků. Do jednoho Megapacku se může uložit až 3 MWh elektrické energie. Celá bateriová uložiště fungují na jednoduchém, ale přitom složitém systému. Když je elektřiny v sítí nedostatek, tak se elektřina bere z Megapacku, ale když je v síti dostatek elektřiny, tak se do Megapacků ukládá a při nedostatku zase čerpá. Oproti konkurenčním firmám má Tesla nízké ceny, ale hlavně propracované samotné Megapacky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *