Tesla posouvá akci Battery Day

Generální ředitel Elon Musk řekl, že Tesla znovu odkládá Battery Day, tentokrát na 4.července a může být spojen se setkáním investorů Tesla.


V loňském roce Musk řekl, že Cybertruck bude na chvíli poslední produkt, který Tesla představila. Ale řekl, že se Tesla chystá na technologický pokrok.

Podobně jako den Autonomie, který Tesla uskutečnila, tak v tomto duchu by se měl nést i akce Battery Day. Později Musk řekl, že se akce bude konat v Giga New York, kde Tesla plánuje podat informace i mediím a investorům.

Minulý měsíc se Musk více vyjádřil k akci Battery Day a řekl, že tato akce bude zaměřena pouze na baterie nikoliv na pohonnou jednotku.

Během sdělování výsledků za Q1 2020 se Musk zase rozpovídal o akci Battery Day:

„Ano. Ve skutečnosti nechceme vyloučit Battery Day. Chceme zanechat vzrušující zprávy pro ten den, ale bude tu spousta zajímavých zpráv. A myslím, že by to byl jeden z nejzajímavějších dnů v historii automobilky Tesla a my se na to snažíme přijít s tím správným načasováním. “

Cílem automobilka Tesla je vytvořit bateriové články z cenou pod 100 dolarů za kWh. Na vývoji pracuje speciální tým automobilka Tesla, který je pod vedením Jeffa Dahna a pracuje ve výzkumném centru v Kanadě. K vývoji tohoto bateriové článku přispělo i koupení společnosti Maxwell, která se na baterie specializovala.

Minulý měsíc Musk sdělil, že příští měsíc bude mít webcast a o pár měsíců později osobní setkání.

Elon Musk na Twitteru oznámil, že sraz investorů automobilka Tesla bude posunuto, kvůli momentální situaci.

 „Budeme muset odložit výroční zasedání akcionářů, protože do 7. července stále nejsou povolena žádná velká shromáždění. Nejsem si jistý novým datem, ale myslím, že asi o měsíc později. Pravděpodobně setkání zkombinujeme s akcí Battery Day. Doufejme, že nám opatření dovolení uskutečnit obě dvě akce již v srpnu nebo po 4.červenci.“

Musk nakonec řekl, že se akce nejspíše budou konat v továrně Fremont.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *