Tesla pokračuje se stavou Giga Berlín bez povolení

Automobilka Tesla chce pokračovat se stavbou Giga Berlín i bez konečného schválení výstavby.


Giga Berlín otevře Tesle velké možnosti v celé Evropě. S dokončením Giga Berlín přijde i do Evropy Model Y, který je v Evropě velmi očekávaný. Pro Teslu bude dokončení Giga Berlín znamenat i snížení nákladu pro dovoz vozů do Evropy, jelikož teď musí vozit vozy z Kalifornie, což je ekonomicky velmi nevýhodné.

Tesla plánuje zahájit sériovou výrobu vozů Tesla již v červenci 2021. Pokud tento termín chce dodržet, tak nesmí polevit ve stavbě celé haly, kde bude výrobní linka. V dodržení termínu Tesle nepomohla globální pandemie, jelikož musela část svých dělníků stáhnout zpět do USA.

Aby dodržela termín, tak musí zahájit výstavbu konstrukce samotné Gigafactory bez konečného souhlasu výstavby.

 „Žádost se zkoumá. V době schválení zatím není možné učinit žádné prohlášení, “uvedlo ministerstvo. Doposud Tesla již vyčistila 90 hektarů borovicového lesa na ploše 300 hektarů a začala se stavbou samotné továrny. “

Vláda zatím schválila pouze tři úkony, ale Tesla se rozhodla pokračovat dále na vlastní nebezpečí. Je možné, že vláda celou výstavbu pozastaví či udělí Tesle pokutu. Samozřejmě je možné, že vláda se zaměří na termín, který Tesla musí dodržet a obejde se to bez opatření.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *