Tesla pokračuje s rozšiřováním Giga Šanghaj

Giga Šanghaj v poslední době vypadá jako kdyby se měla zdvojnásobit. Na novém videu jsou vidět mohutné budovy, které Tesla přistavuje k Giga Šanghaj, aby zde mohla vyrábět i Model Y.


Gigafactory Šanghaj v současné době vyrábí Model 3. Konkrétně se v Giga Šanghaj vyrábí zatím pouze 30%  Modelu 3. Očekávalo se, že se Tesla rozhodne zvýšit procenta výroby Modelu 3 až by nakonec v Giga Šanghaj vyráběla 100%. Takhle se, ale nestalo.

Tesla se rozhodla jít jiným směrem a v Giga Šanghaj začít k Modelu 3 vyrábět ještě Model Y a to hned příští rok.

„Náš tým pokračuje rychlým tempem v rozšiřování Giga Šanghaj. V nově přistavěných částí Giga Šanghaj se bude vyrábět Model Y, který se zde začne vyrábět již příští rok, ale uvidíme.“

V poslední době vzniká více videí, které ukazují vývoj stavby u Giga Šanghaj. Záběry z dronu ukazují  rozšíření výroby a dokonce ukazují i novou budovu na výrobu baterií.

Na novém videu z Giga Šanghaj můžeme vidět, jak je nová výrobní hala veliká, je přibližně stejně velká jako ta, kterou Tesla vystavěla jako první a v které se vyrábí Model Y. Kromě stavby velké výrobní haly můžeme vidět i stavbu dalších menších budov. Očekává se, že tyto nové malé budovy budou složit pro výrobu bateriových modulů a elektrickým motorů.

Tesla je v současné době týdně vyrobit až 3000 Modelů 3, podle zprávy za Q1 je schopna dokonce vyrobit až 4000 vozů týdně. Výroby Modelu Y bude zahájena příští rok.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *