Tesla podala žalobu na společnost Xpeng z důvodu práv naAutopilota

Tesla v poslední době klade veškerou pozornost na informaci, že čínský elektromobil společnosti Xpeng používá zdrojový kód Autopilota.


V loňské roce podala automobilka Tesla žalobu proti Guangzhi Cao, bývalému vývojáři Autopilota, který u Tesly skončil a přešel k vývojářskému týmu Xpeng, který také vyvíjí Autopilota. V soudním řízení Tesla tvrdí, že Cao stáhl zdrojový kód Autopilota do svého zařízení přes funkci Airdrop. Zdrojový kód Autopilota měl stáhnout těsně před tím než automobilku opustil a přešel k Xpeng.

Tesla podobné obžalování vznesla proti bývalému šéfovi projektu Autopilot Sterlingu Andersonovi, který se snažil vytvořit vlastní systém. Tesla nakonec žalobu stáhla. Je podivné, že bývalý inženýr společnosti Apple byl trestně obviněn z velmi podobného případu jako Cao, oba přenášeli tajné informace ke konkurenčním značkám, v tomhle případě společnosti Xpeng.

Poté, co automobilka Tesla podala žalobu, tak Cao připustil, že si stáhl zdrojový kód systému Autopilot. Cao, ale tvrdí, že jej odstranil při odchodu z automobilky a nikdy žádný zdrojový kód neposkytl společnosti Xpeng.

Soudní řízení si vyžádalo i osobní počítač, ve kterém našla 12 000 dokumentů, možní i některé právě týkajících se Autopilota. Tesla tvrdí, že Cao a bývalý inženýr společnosti Apple byly o společnost Xpeng přijati jednou osobou. Podle Tesly měli za úkol vyzradit obchodní tajemství.

Automobilka napsal v podání:

Čím větší je podobnost mezi těmito dvěma případy, tím menší je pravděpodobnost, že tyto podobnosti mohou být vyloučeny jako pouhá shoda okolností, a pravděpodobnější, že jsou výsledkem plánování a koordinace.

Uvidíme, jak celá situace dopadne. Automobilka Tesla požádala společnost Xpeng, aby jí poskytla zdrojový kód její verze Autopilota.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *