Tesla podala žalobu na bývalé zaměstnance, kteří spolupracují s Rivianem

Automobilka Tesla nyní žaluje amerického výrobce elektromobilu Rivian, který údajně najal čtyři bývalá zaměstnance Tesly. Tito zaměstnanci měli dle Tesly automobilce Rivian zveřejnit některá výrobní tajemství Tesly. Ze čtyř zaměstnanců, které přešli k Rivianu měli za úkol nábor.


Tesla již v minulosti podala žalobu na automobilku Xpeng, které ke sdělení některých tajemství využila bývalé zaměstnance Tesly. Nyní Tesla podala žalobu na americkou automobilku Rivian ke kalifornskému soudu.

V dokumentu, který Tesla poskytla poukazuje na čtyři bývalé zaměstnance, přičemž dva z nich měli v Tesle za úkol HR oddělení. Tito dva zaměstnanci měli údajně stáhnout potřebné dokument, které se týkaly masivního nabírání zaměstnanců. Jeden ze zaměstnanců stáhnutí dokumentů potvrdil.

Konkrétně 7.července letošního roku stáhla zaměstnankyně, která se k činu přiznala 16 důležitých dokumentů, které obsahují konkrétní postupy pro nábor zaměstnanců. Tyto soubory poté jednoduše poslala na svůj email přes firemní mail. Zaměstnankyně měl ke stažení potřebných dokumentů pro nábor zaměstnanců přimět významný designový inženýr automobilky Rivian David Castro Duran. Aby toho k celé situaci nebylo málo, tak jeden z náborových zaměstnanců odmítá automobilce Tesla vrátit firemní notebook.

Tesla v žalobě uvedla:

„Automobilka Rivian vybízí bývalé naše zaměstnance k tomu, aby jim zpronevěřili naše obchodní tajemství a jiné důvěrné informace, které jsou přísně chráněny. Zaměstnanci, kteří přešli k Rivianu ukradli několik dokumentů, které mohou významně pomoci začínající firmě v tomto odvětví.“

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *