Tesla pod tlakem! Šerif ve Fremontu uvedl továrnu jako nepodstatnou k podnikání kvůli Covidu-19!

Pouhý den poté, co mluvčí okresu Alameda prohlásil v prohlášení pro Los Angeles Times, že Tesla je „nezbytným prodejcem“, a tak umožnilo zůstat v provozu uprostřed ohniska Covid-19, zaujal krajský úřad šerifa opoziční postoj. V nedávné aktualizaci na Twitteru šerif okresu Alameda prohlásil, že společnost Tesla není vůbec nezbytnou záležitostí a že společnost bude moci udržovat pouze minimální základní operace.


Tesla není nezbytnou činností, jak je definována v Alameda County Health Order Tesla může udržovat minimální základní operace podle zdravotního řádu kraje Alameda, tweetl okresní šerif.

Poznámky z Alameda County Health Order definují „minimální základní operace“ jako společnost, která striktně dodržuje sociální distancující požadavky pro ty, kteří stále pracují. Mezi činnosti, které by stále byly povoleny, patří ty, které: Udržují hodnotu podniku, zajišťují zabezpečení, zpracování mezd a zaměstnanecké výhody nebo související funkce. Společnosti musí také zaměstnancům poskytnout možnost pokračovat v zaměstnání na dálku. S ohledem na tyto skutečnosti by továrně Tesla ve Fremontu nebylo povoleno pokračovat ve výrobě elektrických automobilů, alespoň dokud nebude zrušeno pravidlo „minimálních základních operací“. To by mohlo být pro společnost Tesla ranou, protože společnost je náchylná k zapojení do rozsáhlé výroby na konci čtvrtletí a dodávek za účelem optimalizace svých čtvrtletních čísel. Je třeba poznamenat, že nepříznivé účinky Covidu-19 nejsou a nebudou omezeny pouze na Tesla. Pracujeme se zaměstnanci společnosti Public Health & Tesla, abychom určili, zda se na společnost Tesla používá definice „nezbytného podnikání“.

Pracujeme na tom celý den a budeme pokračovat v práci, dokud nebude vyřešen. Naším největším zájmem je bezpečnost veřejnosti.

Výrobci automobilů, jako jsou Volkswagen a Daimler v Evropě, uzavřeli svá výrobní zařízení po dobu nejméně dvou týdnů. Jak již bylo řečeno, Detroit 3 zůstane prozatím funkční, a to i přes potvrzené případy coronaviry mezi svými zaměstnanci. Uprostřed zprávy, že pracovník Warren GM, Dearborn Ford a Fiat-Chrysler Kokomo Transmission Plant v Indianě byl testován na virus Covid-19 pozitivně, Detroit 3 se rozhodl místo toho implementovat bezpečnostní opatření a současně udržovat produkční aktivity. V úterním prohlášení UAW uvedlo, že tři výrobci automobilů provádějí  částečné odstavení zařízení, rozsáhlé hloubkové čištění zařízení a vybavení mezi směnami, prodloužení období mezi směnami a rozsáhlé plány, aby se zabránilo kontaktu členů. Prezident UAW Rory Gamblet ve svém prohlášení pro Automotive News  poznamenal, že Unie požádala o preventivní dvoutýdenní odstavení na základě Světové zdravotnické organizace a pokynů pro kontrolu a prevenci nemocí. Gamblet bohužel uvedl, že výrobci automobilů nebyli ochotni tuto žádost splnit a požádali o 48 hodin, aby přijali konkrétní plán.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *