Tesla po dlouhém čekání vydala aktualizaci FSD Beta V9

Americká automobilka Tesla po dlouhém čekání vydala mezi nadšenci a majiteli vozů velmi očekávanou aktualizaci FSD Beta V9. Tato aktualizace by měla být přelomová, čemuž odpovídá i čekání. Generální ředitel Elon Musk datum vydání neustále natahoval, ale nakonec jsme se dočkali.


O víkendu nám Tesla odhalila novou aktualizace FSD, která je označena Beta V9. V této aktualizaci začala americká automobilka Tesla využívat k fungování Autopilota snímky, které jsou pořízeny z kamerového systému, nikoliv výpočtu z radaru. Právě radar byl donedávna nedílnou součástí vozů Tesla, čemuž je nyní konec.

Automobilka vylepšila i vizualizaci

Tesla kromě toho zlepšila i vizualizaci jízdy u Modelu S a X. Pokud je vypnutý Autopilot, tak se na displeji zobrazuje rozšířena vizualizace. Pokud bude naopak Autopilot zapnutý, tak se ikony ohledně rychlosti přesunou do spodního rohu, jelikož v tuto chvíli nejsou prioritní. U Modelu 3 a Y se změna nejeví, tak viditelně jako u Modelu S či X.

Zdroj: Tesla.com

Samozřejmě ihned po vydání velmi očekávané aktualizace se na sociálních sítích začaly objevovat videa od prvních majitelů, kterým Tesla aktualizaci Beta V9 zpřístupnila. Tesla samozřejmě varuje, že řidiči musí brát najevo to, že se jedná o Beta aktualizaci, takže se v ní mohou nacházet chyby a je potřeba neustále sledovat provoz. A v případě nouze zasáhnout a chybu nahlásit pomocí formuláře automobilce.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *