Tesla plánuje vyrábět bateriové články v Giga Texas

Americká automobilka Tesla učinila první regulační krok v rámci přípravy na výrobu svých bateriových článků 4680 v Giga Texas.


Minulý měsíc Tesla v rámci akce Tesla Battery Day odhalila svůj nový bateriový článek. Tesla také sdělila, že tento nový bateriový článek 4680 chce vyrábět ve své nové Giga Texas. Kromě výroby svého bateriového článku chce zde Tesla vyrábět i elektrický pickup Cybertruck, elektrický tahač Semi. Kromě toho zde Tesla plánuje vyrábět i Model 3 a Model Y určené pro východní pobřeží.

Nyní Tesla podala žádost o povolení kvality ovzduší, do kterého automobilka zahrnula i výrobu bateriových článků. Žádost byla podána u Texaské komise.

Jelikož Tesla v této továrně plánuje vyrábět Model 3, Model Y, Cybertruck a Semi, takže je velmi pravděpodobné, že všechny tyto vozy budou mít články 4680. Pokud by se, tak opravdu stalo, tak automobilka bude muset masivně tyto články vyrábět, jelikož Giga Texas bude zatím jediná továrna, která bude elektrický tahač Semi a elektrický pickup Cybertruck vyrábět.

Výroba bateriových článků

Tesla chce do konce roku ve své továrně Fremont vyrábět 10 GWh. Poté se zaměří na zvýšení výroby a dokonce roku 2023 chce vyrábět 100 GWh a poté do konce roku 2030 až 3000 GWh.

Giga Texas by měla být v první fázi dokončena do konce roku a do příštího léta plánuje Tesla zahájit instalaci výrobních linek a následně i výrobu. Je možné, že se celá Gigafactory rozroste, jelikož Tesla koupila další pozemek nedaleko Gigafactory, kde by mohla právě vyrábět bateriové články.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *