Tesla plánuje v Modelu Y vzduchové odpružení

Nové video o Modelu Y ukazuje, že Model Y je připravený na vzduchové odpružení. Generální ředitel Tesly Elon Musk, ale říká, že se tak nestane.


Vzduchové odpružení můžeme ve vozech Tesla najít u Modelu S a u Modelu X. Díky vzduchovým tlumičům má cestují ve voze mnohem větší komfort.

Při uvedení Modelu 3 v roce 2017 Elon Musk uvedl, že Model 3 se vzduchovými tlumiči by měl přijít za půl roku. V té době rychle rostla poptávka po Modelu 3 a celá automobilka nestíhala a proto příchod vzduchového odpružení do Modelu 3 odložila na neurčito.

V roce 2018 byl Model 3 se vzduchovým odpružením spatřen na okruhu. Fanoušci Tesly se domnívali, že Tesla již brzy umožní vzduchové odpružení i pro Model 3, ale nestalo se tak. V poslední době se na internetu objevilo spousty informací o Modelu 3 a o Modelu Y a jejich přípravě n vzduchové odpružení.

Příprava na vzduchové odpružení  unikla z aktualizace katalogu náhradních dílů a zaměstnanec Tesly zveřejnil fotografie, na které jsou vidět rozvody 12-voltové baterie, ale na fotografie je především vidět příprava na vzduchové odpružení u Modelu Y.

Ale i přes tyto informace Musk říká, že vzduchové odpružení plánuje pouze pro Model S, Model X a Cybertruck, pro Cybertruck vyvíjí zcela nové vzduchové odpružení.

Nyní Sandy Munro natočil nové video, ve kterém můžeme vidět přípravu na vzduchové odpružení. Minulý týden zveřejnil Munro informaci, že našel v Modelu Y místo, kde by mohla být namontována vzduchová nádrž, teď místo ukazuje i ve videu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *