Tesla plánuje razantně zvýšit funkce plné verze Autopilota

Generální ředitel Elon Musk nyní oznámil, že americká automobilka Tesla vydá novou aktualizaci Full Self-Driving Beta, která přinese základní vylepšení a nové funkce. Dále oznámil, že již brzy bychom  se mohli dočkat více aktualizací.


Minulý měsíc jsme vás informovali o tom, že Tesla vydává možná největší aktualizaci Autopilota. Tato aktualizace byla dostupná pouze pro určité majitele vozů Tesla, kteří jezdí naprosto bezchybně a mají u Tesly čistý štítek. Těmto řidičům Tesla nabídla možnost otestovat si Autopilota, který po zadání cíle vás sám dopraví z bodu A do bodu B bez vašeho zásahu do řízení.

Automobilka v posledních týdnech vydává časté softwarové aktualizace s novými funkcemi, které rozšiřují právě Beta verzi Autopilota. Kromě nových funkcí obsahují tyto aktualizaci i opravu chyb, které Tesla mohla opravit na základě zpětné vazby od majitelů, kteří tuto verzi Autopilota testují.

Očekává se, že Tesla plnou verzi Autopilota vypustí mezi všechny majitele vozů Tesla dokonce letošního roku. Uvidíme, jak bude Autopilota fungovat, když ho bude používat více řidičů naráz.

Nyní generální ředitel škádlil novou aktualizaci přicházející příští týden se „zásadními vylepšeními“:

Musk dále uvedl, že nová aktualizace také přidá „celé nové oblasti funkčnosti“, aniž by specifikovala, jaké to budou: „Vydání pro příští týden je speciální. Spousta zásadních vylepšení, důležitých oprav chyb a zcela nových oblastí funkčnosti. “ Generální ředitel dodal, že pokud aktualizace bude fungovat dobře v omezeném beta vydání, Tesla rozšíří toto vydání na více majitelů: „Pokud bude vydání příštího týdne vypadat dobře, beta verzi rozšíříme.“

Jak to bude s Autopilotem v Evropě?

Důležité je podotknou, že plná verze Autopilota bude nejdříve dostupná v USA. Tesla musí pro každý stát přizpůsobit Autopilota, jelikož každý stát má jiná pravidla a jiné dopravní značky. Je možné, že v Evropě nebude Autopilot v plné verzi dostupný vůbec, jelikož zde máme velmi přísná pravidla ohledně autonomních systému. Tesla jim v minulosti musela okrouhat některé autonomní funkce, které jsou v USA zcela běžné.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *