Tesla plánuje rapidně zvýšit výrobu vozů v Giga Šanghaj

Automobilka Tesla chce navýšit výrobu v Giga Šanghaj, aby byla schopna pokrýt zakázky daného trhu. Plánuje novou výrobní linku, která přijde dříve než se čekalo.


Na konci minulého čtvrtletí Tesla ohlásila výrobní kapacitu 250 00 Modelů 3 v Giga Šanghaj. Očekává se, že toto číslo se ještě zdvojnásobí, jelikož Tesla chce brzy zahájit výrobu i Modelu Y. Kvůli výrobě Modelu Y musela rozšířit čínskou Gigafactory a dostavit Fázi 2. Navíc je v současné době na cestě do Evropy loď, která je plná Modelů 3 vyrobených v Giga Šanghaj. Tyto vozy by dle informací měly být kvalitnější než ty vyrobené v USA, jelikož Giga Šanghaj je mnohem modernější než například továrna Fremont či Giga Nevada.

Americká automobilka Tesla příští rok plánuje vyrábět 550 tisíc vozů ročně, přičemž bude vyrábět 300 tisíc Modelů 3 a 250 tisíc Modelů Y. Toto číslo by se v budoucnu ještě mohlo navýšit, jelikož Tesla pracuje na novém elektromobilu, který bude určený pouze pro asijský trh. To samé plánuje i pro evropský trh.

Když Tesla začala s výstavbou Giga Berlín, tak se někteří strachovali, že Tesla přechází s výrobou do Číny. Generální ředitel Elon Musk, ale všechny ujistil, že je potřeba mít na každém trhu minimálně jednu továrnu, která by byla schopná pokrýt aktuální poptávku trhu. Tesla z Číny neplánuje exportovat své vozidla například do USA. Jednou udělala výjimku do Evropy, aby zde byla schopna pokrýt aktuální poptávku než se dostaví Giga Berlín. Ta má být v provozu již v červenci 2021 a jako první má vyrábět Model Y s novými bateriovými články 4680.

Tesla si nakonec uvědomila, že poptávka na asijském trhu není příliš vysoká, takže se rozhodla exportovat vozy i na jiné trhy. Konktrétně plánuje exportovat 100 tisíc Modelů 3 a 10 tisíc Modelů Y. Nejspíše je bude exportovat na evropský trh, jelikož Tesla ten americký zvládne pokrýt.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *