Tesla plánuje dokončit Gigafactory Texas již na začátku 2021

Automobilka Tesla aktualizovala svůj harmonogram, který se týká výstavby nové Gigafactory v Texasu. Dokončení celé Gigafactory je předběžně naplánované na květen 2021,aleuvdíme zda vše půjde dle plánu.


Stavební tým Tesly na místě nové Gigafactory pracuje již dva měsíce. Pozemek na, které se nová Gigafactory staví má rekordní rozlohu, konkrétně 810 hektarů. Stavební tým nejprve musel celý pozemek upravit, aby byl vhodný pro stavbu samotné haly a okolních budov.

Nyní Tesla aktualizovala svůj harmonogram, který se týká výstavby Gigafactory Texas. V nově vydaném harmonogramu najdeme i jiné důležité informace o Gigafactory Texas, jako jsou třeba žádosti povolení či jiné.


Tesla v harmonogramu napsala:

První práce na pozemku: 17. července 2020

Zastřešení: 30.prosince 2020

Finální dokončení: 1.května2020


Pojem zastřešení znamená, že doté doby Tesla zvládne vystavět všechny budova tak, aby do nich nepršelo a mohla se věnovat úpravě a vybavení interiéru.

Tesla v nové Gigafactory plánuje vyrábět především svůj elektrický pickup Cybertruck, který ohromil celý svět. Kromě Cybertrucku zde Tesla bude vyrábět i Model3či Model Y. Tyto vozy budou určeny pro východní pobřeží. Automobilka, ale před nedávnem řekl, že zde plánuje vyrábět i elektrický tahač Tesla Semi, který má způsobit revoluci v nákladní dopravě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *